piątek, 29 marca 2024
11.8 C

Swarzędzcy karatecy mistrzami Polski!

Podium w kategorii kata indywidualne 14-15 lat należało do Swarzędzan (Im-ce Wojciech Niedziela, II m-ce Tomasz Pawlaczyk, III m-ce Oskar Prusinowski)

W miniony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w karate Shotokan. Wzięło w nich udział, trzech swarzędzkich karateków, reprezentujących Klub Karate Dynamic: Wojciech Niedziela, Tomasz Pawlaczyk i Oskar Prusinowski.

Wszyscy trzej wystartowali w dwóch konkurencjach kata Indywidualnego oraz dwóch konkurencjach kata drużynowego.

Najpierw rozegrano konkurencję drużynowe w kategorii 14-15 lat, w którym chłopcy bez problemu pokonali swoich przeciwników i zajęli I miejsce oraz tytuł Mistrzów Polski. Podobnie było w starszej kategorii (16-17 lat), gdzie również zajęli I miejsce.

Następnie rozegrane zostały konkurencje indywidualne. Już podczas walk I etapu eliminacji w kategorii 14-15 lat, zawodnicy klubu Dynamic wyróżniali się na macie i podczas części finałowej zajęli wszystkie miejsca na podium. Miejsce I: Wojciech Niedziela, miejsce II (ze stratą zaledwie 0,1 pkt): Tomasz Pawlaczyk, miejsce III: Oskar Prusinowski.

Ostatnią konkurencją dla swarzędzkich sportowców była kategoria 16-17 latków, gdzie znowu zdeklasowali przeciwników, ulegając jedynie zawodnikowi z Obornik i ostatecznie zajęli: Tomasz Pawlaczyk- II miejsce, Wojciech Niedziela- III miejsce, Oskar Prusinowski- IV miejsce.