Dwa sukcesy Unii Swarzędz 2008!

Skład Unii Swarzędz: Adam Błachnio (B), Filip Borysow, Jan Chaliman, Oskar Gatkowski (K), Jakub Kledecki, Dawid Kucharczak, Kacper Marciniak, Natan Polański, Igor Pytlik, Tymon Soska, Dawid Wiśniewski, trener Paweł Koralewski, Dariusz Nowak. Foto: Remik Błachnio

21

8 czerwca chłopcy obronili tytuł Mistrza,  trwającej od marca  Maraton Ligi Koziołka 2019, pokonując drużyny AP Błękitni Owińska, UKS 2007 Lusowo, Mały Piłkarz AKF,  UKS Śrem i gospodarzy KS Koziołek Poznań. Dzień później wywalczyli awans do I Ligi WZPN.

Padały wysokie wygrane, a wysoki poziom gry chłopców pozwolił na wprowadzenie w roli pomocnika naszego bramkarza Adama Błachnio, który strzelił bramkę!  Gratulacje dla chłopców i rodziców i trenera Darka za poświęcenie sobotnich poranków.

Następnego dnia odbył się pełen dramaturgii i zwrotów akcji mecz o awans do pierwszej ligi WZPN z AP Wielkopolska Komorniki, która z determinacją walczyła o utrzymanie w lidze. Spotkanie zaczęło się od prowadzenia gospodarzy, potem bramka samobójcza – Unia wyrównuje.  Strzał z dystansu, Komorniki prowadzą 2:1.Ten mecz chłopcy Unii musieli wygrać ponieważ ich ligowy przeciwnik, Chrobry Gniezno prowadząc z SP 13 miał zapewniony awans(!). Na  boisko wtargnęła nerwowa atmosfera, ale dzięki determinacji Unia zdobywa dwa gole i prowadzi. 43 minuta sędzia dyktuje karny dla gospodarzy… Bramkarz broni. Za chwilę drugi karny… znów Adam ratuje drużynę. Niestety po chwili pada bramka wyrównująca. Emocje nie słabną… Cios za cios. Sędzia dolicza dwie minuty. Dwie poprzeczki, trzy główki i Jan Chaliman trafia. Jest 3:4. Kolejna minuta i jest 4:4. Ostatnie dwadzieścia sekund. Sędzia dyktuje rzut karny. Ostatnia akcja, ostatni strzał. Piłkę ustawia Filip Borysow. Idealny strzał przy słupku i JEST! Zwycięstwo!  Koniec meczu! Wynik 4:5!