1.1 C
Swarzędz
poniedziałek, 28 listopada 2022

Jakie gwiazdy siatkówki przyjadą do Zalasewa?

Poznaliśmy obsadę piętnastego, jubileuszowego Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wlazły, Kwolek, Kampa czy Masny to tylko niektórzy topowi siatkarze świata, których podziwiać będzie publiczność w Swarzędzu-Zalasewie. Pierwsza pula biletów jest już dostępna w sprzedaży.

Zobacz także

Uczczą pamięć o Gołasiu po raz piętnasty

W dniach 18-20 października odbędzie się kolejna edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już piętnasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego Reprezentanta Polski. Po raz drugi z rzędu impreza odbędzie się w Zalasewie pod Swarzędzem.

Topowe kluby PlusLigi uczestnikami memoriału

Spośród czterech klubów z polskiej ekstraklasy, aż trzy zajęły miejsca w czołowej czwórce ostatniego sezonu. W pierwszym półfinale zmierzą się ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel.. Oczy kibiców Reprezentacji Polski zwrócone będą szczególnie w kierunku mistrzów świata – Wojtaszka, Kwolka, Nowakowskiego i Konarskiego. W składach obu drużyn nie brakuje również kadrowiczów, powołanych przez Vitala Heynena na Ligę Narodów – Łukasika, Fornala i Szalachy. W drugim półfinale zmierzą się PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Trzon drużyny stanowić będą Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour oraz Reprezentanci Polski – Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos.

Warsztaty, licytacje i siatkarskie muzeum

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez gwiazdy świata sportu. Ponad 100 dzieci z Gminy Swarzędz ponownie będzie miało okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku – nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)