sobota, 3 czerwca 2023
5.8 C
Swarzędz

Jakie gwiazdy siatkówki przyjadą do Zalasewa?

Poznaliśmy obsadę piętnastego, jubileuszowego Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wlazły, Kwolek, Kampa czy Masny to tylko niektórzy topowi siatkarze świata, których podziwiać będzie publiczność w Swarzędzu-Zalasewie. Pierwsza pula biletów jest już dostępna w sprzedaży.

Zobacz także

Uczczą pamięć o Gołasiu po raz piętnasty

W dniach 18-20 października odbędzie się kolejna edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już piętnasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego Reprezentanta Polski. Po raz drugi z rzędu impreza odbędzie się w Zalasewie pod Swarzędzem.

Topowe kluby PlusLigi uczestnikami memoriału

Spośród czterech klubów z polskiej ekstraklasy, aż trzy zajęły miejsca w czołowej czwórce ostatniego sezonu. W pierwszym półfinale zmierzą się ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel.. Oczy kibiców Reprezentacji Polski zwrócone będą szczególnie w kierunku mistrzów świata – Wojtaszka, Kwolka, Nowakowskiego i Konarskiego. W składach obu drużyn nie brakuje również kadrowiczów, powołanych przez Vitala Heynena na Ligę Narodów – Łukasika, Fornala i Szalachy. W drugim półfinale zmierzą się PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Trzon drużyny stanowić będą Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour oraz Reprezentanci Polski – Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos.

Warsztaty, licytacje i siatkarskie muzeum

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez gwiazdy świata sportu. Ponad 100 dzieci z Gminy Swarzędz ponownie będzie miało okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku – nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

- Reklama -
- Reklama -