niedziela, 4 czerwca 2023
5.7 C
Swarzędz

Jest nowy rozkład autobusów

Od 1 lipca 2019 roku na okres wakacyjny (do 31.08.2018) wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy dla Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (dla dni roboczych).

Zobacz także

Na czas wakacji wchodzi w życie tzw. letni rozkład jazdy autobusów Swarzędzkiej Komunikacji.  Zmiana obejmie przede wszystkim częstotliwość kursowania na kilku liniach.  Nie zmieni się z kolei ilość kursów na linii 497.

Przypominamy, że tradycyjnie w miesiącach letnich, lipcu i sierpniu zmienia się rozkład jazdy swarzędzkich autobusów dla dni roboczych. Na czas wakacji wchodzi w życie tzw. letni rozkład jazdy.  Od 1 lipca zmieni się częstotliwość kursów na niektórych liniach.

– Zmiana obejmie przede wszystkim częstotliwość kursowania linii 401 i 405 (406, 407). Autobusy tych linii będą kursować co 20 minut w godzinach szczytu. W okresie wakacyjnym nie będą również realizowane specjalne kursy szkolne na liniach 484 i 499 wykonywane w roku szkolnym ok. godz. 7:00 i na linii 492 ok. godz. 14:00, a linia 494 nie będzie dojeżdżać do ronda na skrzyżowaniu ul. Planetarnej i Transportowej – wyjaśnia Mariusz Szrajbowski, Kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Transportu  w swarzędzkim ratuszu. Powody do zadowolenia mogą mieć mieszkańcy Rabowic, Kruszewni i os. Europejskiego w Zalasewie.  –  Po analizie funkcjonowania linii 497, a także licznych postulatów mieszkańców, w okresie wakacyjnym linia ta będzie funkcjonowała tak jak w roku szkolnym – dodaje Mariusz Szrajbrowski.  Jak się dowiedzieliśmy rozkład letni autobusów będzie dostępny na stronie www. swarzedz.pl od czwartku 27 czerwca.

Wakacyjny rozkład będzie obowiązywał do końca sierpnia. Od 1 września powróci tzw. zimowy rozkład jazdy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -