czwartek, 23 maja 2024
16.6 C
Swarzędz

Swarzędz z gwiazdami

Pod hasłem wielkiego muzycznego świętowania minął czerwcowy weekend w naszym mieście. Swarzędz uroczyście obchodził swoje święto, organizując dla mieszkańców artystyczną, trzydniową ucztę ze znanymi i lubianymi artystami.

Zobacz także

- Reklama -

Dzień pierwszy, piątek

Impreza rozpoczęła się występami naszych lokalnych artystów z sekcji piosenki Ośrodka Kultury. O 20.00 na polanie przy Strzeleckiej pojawiło się liczne grono mieszkańców naszej gminy. Wszystko za sprawą zespołu POWER PLAY – gwiazdy muzyki disco polo. Licznie zgromadzeni fani muzyki discopolowej oczekiwali jednak na SŁAWOMIRA, który został w Swarzędzu przyjęty entuzjastycznie i otrzymywał po każdej piosence gromkie brawa. Zaśpiewał nie tylko swoje kawałki, ale i liczne covery, także dziecięce, czym podbił serca wielu małych fanów  To nie był jednak koniec piątkowej muzycznej uczty, bo wkrótce swarzędzką scenę opanowały gwiazdy muzyki klubowej: pochodzący z Holandii DANCE NATION  oraz znany i popularny DJ i producent GROMEE, który w zeszłym roku reprezentował Polskę na Eurowizji. Na koniec energetycznej uczty wystąpił DJ GREGORY. Sądząc po tłumach, jakie wypełniły w piątkowy wieczór polanę przy Strzeleckiej, fanom muzyki klubowej koncert przypadł do gustu.

Dzień drugi, sobota

Drugi  dzień „Dni Swarzędza” przyciągnął całe rodziny. A to m.in. za sprawą pikniku rodzinnego, występu dzieci z Przedszkola „Zielona Półnutka” i ulubieńców dziecięcej publiczności, czyli koncertu „ARKI NOEGO”, który oklaskiwały i przy którym bawiły się świetnie całe rodziny. Wiele emocji wzbudziło także rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego – chyba najlepszego obecnie akrobaty rowerowego. Pod wieczór na scenę wkroczył nasz rodzimy, swarzędzki zespół RH BLUES 1986, a po nim gwiazdy sobotnich Dni Swarzędza, rockowa LUXTORPEDA  z Robertem „Litzą” Friedrichem oraz energetyczna  COMA.

Dzień trzeci, niedziela

Tego dnia na scenie przy Strzeleckiej zaprezentowali się członkowie Sekcji Piosenki i Tańca swarzędzkiego Ośrodka Kultury oraz dziecięcy zespół TULINKI,  na koncert którego przybyły całe rodziny. Nie zabrakło też lokalnego akcentu w postaci koncertu swarzędzkiego zespołu MY.  Finalny koncert tegorocznych Dni Swarzędza to występ gwiazdy młodego pokolenia – FILIPA LATO, znanego m.in. z występów w licznych telewizyjnych muzycznych programach, które wygrywał oraz wyczekiwanego koncertu weteranów polskiej sceny muzycznej  zespołu BIG CYC ze słynnym SKIBĄ, którzy zaprezentowali największe przeboje grupy z ponad 30- letniej działalności. Energetyczny, prawie 2 – godzinny zastrzyk muzyczny został owacyjnie przyjęty przez swarzędzką publiczność i był jednocześnie ostatnim akordem, tegorocznych, trzydniowych dni Swarzędza.

- Reklama -
- Reklama -