piątek, 19 kwietnia 2024
7.8 C

Swarek zagra w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Juniorzy młodsi Swarka Swarzędz wygrali turniej barażowy i wywalczyli awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019. Zagra w niej 6 najlepszych drużyn w kraju, które powalczą o tytuł Mistrza Polski.

W dniach 21-23 czerwca w Gnieźnie odbył się turniej barażowy, w którym zmierzyły się Warta Poznań, UKS Plejada Nysa oraz LKS Rogowo. Swarek przystępował do rozgrywek w roli faworyta i nie zawiódł.W pierwszym spotkaniu wygrał z KS Warta Poznań 3:1. Już w pierwszej kwarcie Swarki uzyskały prowadzenie 3:0 i wszystko wskazywało na to, że łatwo uporają się z warciarzami. Od drugiej kwarty wszystko się odwróciło i do końca meczu to poznaniacy sprawiali lepsze wrażenie. Częściej groźnie atakowali i tylko dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza wszystko skończyło się wygraną Swarka.W drugim spotkaniu swarzędzanie bez żadnych problemów wygrali z drużyną z Nysy. Strzelili 11 bramek, podczas gry rywale nie odpowiedzieli ani razu. Trzecie spotkanie to wysoka wygrana z zespołem LKS Rogowo 8:2. Swarek zagrał bardzo dobrze, w każdym elemencie pokazując swoją wyższość nad zespołem z Pałuk.Zwycięstwo w turnieju daje chłopcom ze Swarkowa pierwszy, historyczny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dla przypomnienia warto odnotować, że kilka tygodni temu podobny sukces wywalczyły dziewczęta. Oba zespoły mierzą w medal, choć szkoleniowcy zalecają studzić emocje…