czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Boisko prawie gotowe!

W naszej gminie wkrótce pojawi się obiekt sportowy, jakiego jeszcze nie było. Dobiegają bowiem końca prace związane z budową boiska do hokeja na trawie przy SP nr 5 na os. Mielżyńskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Inwestycja, przypomnijmy, wykonywana jest dzięki budżetowi obywatelskiemu, w którym to projekt boiska zwyciężył – jako inwestycja o charakterze lokalnym – w głosowaniu w 2018 r. Natomiast realizację samego przedsięwzięcia miasto wzięło na siebie. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną br., a inwestycja, obok budowy wspomnianego boiska do hokeja na trawie, obejmuje też infrastrukturę towarzyszącą na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, w skład której wchodzi opaska z kostki brukowej wokół obiektu, montaż bramek, piłkochwytów, ogrodzenia, nowoczesnego oświetlenia oraz trybun dla widzów. Samo boisko natomiast – jak widzimy na zdjęciach – posiada już nawierzchnię ze sztucznej trawy. Jego wymiary wynoszą 42×56 m, licząc z pasem ochronnym o szerokości 2m wzdłuż linii bocznych boiska oraz 3m od strony bramek, co łącznie daje pole do gry w hokeja wielkości 38x50m. Wykonawcą tej inwestycji jest poznańska firma Matejko Development Sp. z o. o., która podjęła się jej zrealizowania za ok. 1,2 mln zł. Prace nad tym obiektem – jak wynika z informacji przekazywanych przez ratusz – zostaną zakończone w przyszłym tygodniu, boisko natomiast powinno zostać oddane do użytku pod koniec lipca. Będzie to pierwszy taki obiekt w naszej gminie. I zapewne nie ostatni.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -