wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Swarek podwójnie brązowy!

Podwójny sukces hokeistów Swarka! Drużyny dziewcząt i chłopców zdobyły brązowe medale podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019!

Zobacz także

- Reklama -

W dniach 16 – 21.07.2019 w Poznaniu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorek i juniorów młodszych w hokeju na trawie. Zawody rozgrywano w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019.Dziewczęta rozpoczęły turniej zgodnie z planem, pokonując najmocniejszą drużynę z województwa śląskiego KKS Kolejarz Gliwice 2:0. Oba zespoły toczyły wyrównaną grę przez całe spotkanie, swarzędzanki okazały się jednak bardziej skuteczne. W drugim spotkaniu Swarek zmierzył się z niepokonaną w tym sezonie drużyną LKS Gąsawa. Mecz swarzędzanki rozpoczęły źle, bo w ciągu kilku minut straciły 2 gole. Odpowiedziały jednym trafieniem w trzeciej kwarcie. Przy stanie 1:2 Swarek „odkrył” się próbując odrobić straty i w końcówce stracił gola na 1:3.Trzecie starcie to pojedynek z lokalnym rywalem, zespołem AZS Politechnika Poznańska. Nie było niespodzianki, dziewczyny wygrały 4:0. Ostatni mecz to walka z obrońcą tytułu sprzed roku – zespołem Hokej Start Brzeziny. Pomimo optycznej przewagi, swarzędzanki przegrały 1:2. Popełniły dwa błędy w defensywie, a pod bramką rywalek okazały się bardzo nieskuteczne. Ta przegrana zadecydowała o kolejności na podium. Złoty medal zdobył zespół LKS Gąsawa, srebrny Hokej Start Brzeziny, a brąz przypadł swarzędzankom.Chłopcy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozpoczęli od trzech porażek. Dwóch z nich można się było spodziewać, bo w tym sezonie juniorzy młodsi AZS Politechniki Poznańskiej oraz LKS Gąsawa byli poza zasięgiem pozostałych rywali. Swarek przegrał odpowiednio z Politechniką 1:5 oraz z Gąsawą 0:6. Trzecia porażka to przysłowiowy „grom z jasnego nieba”. Swarzędzanie po bardzo słabiutkim meczu ulegli lokalnemu rywalowi, Warcie Poznań 1:3. I gdy wydawało się, że szansa na medal została utracona bezpowrotnie zdarzył się „cud”. Warciarze przegrali z Kolejarzem Gliwice 3:4, sprawiając, że sytuacja w tabeli bardzo mocno się skomplikowała. To było na rękę swarzędzanom, dla których zapaliła się lampka nadziei. Musieli oni wygrać pozostałe dwa spotkania i osiągnąć przy tym lepszy bilans bramkowy do zespołów Warty Poznań oraz Kolejarza Gliwice.W czwartym spotkaniu Swarek wreszcie wygrał! Pokonał LKS Rogowo 4:1. Wygrana z najsłabszą drużyną zawodów nie była łatwa, pozwoliła jednak odbudować zespół psychicznie. Na ostatni mecz swarzędzanie wyszli niezwykle zmotywowani. Zmierzyli się z bezpośrednim rywalem do walki o brąz, zespołem KKS Kolejarz Gliwice. Chłopcy zagrali najlepszy mecz sezonu, pokonując rywala aż 8:0!!! Wystarczyło to, aby wyprzedzić lepszym bilansem bramkowym Wartę Poznań i sięgnąć po upragniony, pierwszy od lat, medal Mistrzostw Polski!Warto zauważyć, że nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza sezonu 2018/2019 otrzymał swarzędzanin: Maksymilian Pawlak.

Skład dziewcząt: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Karolina Rozkres, Marta Czujewicz, Monika Palacz, Anastazja Nowak, Dagmara Czerniak, Maria Drozda, Marlena Mostowska, Zuzanna Schmidt, Veronika Markiewicz, Matylda Zalewska. Trener Oriana Bratkowska, kierownik drużyny Mateusz Drop.

Skład chłopców: Maksymilian Pawlak, Filip Adrian, Michał Mrugalski, Jan Solnica, Jan Sosnowski, Emil Witczak, Emil Bucher, Maciej Rymer, Mikołaj Wojciechowski, Jakub Mikołajczak, Michał Prętki, Michał Hołówko. Trenerzy: Krzysztof Witczak i Mateusz Mazany, kierownik drużyny: Maciej Bucher.

- Reklama -
- Reklama -