niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Miodowe Lato zawita do Skansenu

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na piknik pszczelarski „XI Miodowe Lato w Skansenie" 4.08.2019 r. w godz. 11.00-17.00.

Zobacz także

- Reklama -

Już po raz jedenasty 4 sierpnia 2019 r., od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się piknik pszczelarski „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. 

W ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. 

Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. 

W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą występy artystyczne. Najmłodszych widzów rozbawi kolorowy klaun Mateusz. 

Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentuje żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Nie zabraknie muzyki i śpiewu. Usłyszymy piękne arie z operetek w wykonaniu solistów z teatru muzycznego oraz koncerty utalentowanych piosenkarek Marzeny Kurpisz i Eweliny Tyranowskiej. 

Nie zabraknie akcentów regionalnych w wykonaniu zespołu „Olszyna” i kabaretu „Cellulit” ze Swarzędza.  Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”. 

Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na piknik. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.

Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

Bilety wstępu od 2 zł do 5 zł. Dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -