sobota, 22 czerwca 2024
19.2 C
Swarzędz

Swarzędzcy policjanci z awansami

Pod koniec lipca - z okazji święta policji oraz Jubileuszu Komisariatu przy Grudzińskiego - 25 swarzędzkich policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, a 6 na wyższe stopnie służbowe.

Zobacz także

- Reklama -

Pod koniec lipca swarzędzcy policjanci świętowali 100-lecie powstania Policji Państwowej. Okazją do zorganizowania uroczystości w auli Szkoły Podstawowej w Zalasewie była także 30- ta rocznica oddania do użytku budynku Komisariatu Policji przy ul. Grudzińskiego w Swarzędzu. Z uwagi na szczególny charakter uroczystości zaproszono władze gminy Swarzędz oraz gminy Kleszczewo, a także przedstawicieli instytucji i służb na co dzień współpracujących ze swarzędzkimi funkcjonariuszami.

Obecni na spotkaniu byli także emerytowani komendanci, którzy w różnych okresach zarządzali budynkiem i policjantami tej jednostki. Komendant Komisariatu Policji w Swarzędzu komisarz Eugeniusz Sierański w swoim przemówieniu podziękował wszystkim współtwórcom projektu za ich wkład w rozwój swarzędzkiej policji, ale także byłym i obecnym władzom miasta i gminy Swarzędz oraz gminy Kleszczewo za owocną współpracę i wsparcie. W dalszej części uroczystości 25 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne (m.in. wiceszef swarzędzkiej policji komisarz Piotr Borowiak otrzymał awans na stopień nadkomisarza) oraz 6 policjantów na wyższe stanowiska służbowe. Wyróżniono również policjantów i pracowników cywilnych Medalami XXV lecia NSZZP.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu nadkom. Leszek Steinitz wręczając awanse i odznaczenia w imieniu Komendanta Miejskiego Policji podziękował wszystkim policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym za owocną pracę na rzecz lokalnej społeczności.

- Reklama -
- Reklama -