Unia ponownie triumfuje

Piłkarze Pawła Boryczki odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotę wygrali u siebie z KS-em Opatówek 3:0.

150

Pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył Tomasz Neumann. Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. W 61. minucie Gerard Pińczuk brawurowo odebrał piłkę jednemu z rywali i oddał strzał na bramkę, który na bok skierował golkiper gości – Adam Dwornik. Futbolówka trafiła pod nogi Jana Paczyńskiego, który zaaplikował ją do pustej bramki.

Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 83. minucie Mateusz Molewski. Pomocnik SKS-u dopadł do piłki w polu karnym przeciwników, po tym jak zablokowali oni uderzenie Neumanna. „Molo” nie mógł się pomylić i strzałem z kilku metrów zanotował drugie trafienie w tym sezonie. Mimo zwycięstwa Unia spadła w tabeli IV ligi z pierwszego miejsca na drugie. Wynika to z kolejnego zwycięstwa Pogoni Nowe Skalmierzyce, które może się pochwalić lepszym bilansem bramek od ekipy ze Swarzędza.

Skład Unii: Dariusz Nowak – Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Damian Buczma – Jan Paczyński, Hubert Goncerzewicz (58′ Mateusz Molewski), Igor Jurga (78′ Radosław Barabasz), Gerard Pińczuk, Patryk Pawłowski (58′ Marcin Łażewski) – Marcin Nowicki (58′ Mateusz Świergiel).