piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Warta zbyt mocna

Po trzech udanych spotkaniach piłkarzom Unii zdarzył się słabszy mecz. Przegrali na wyjeździe z Wartą Międzychód 1:2.

Już w 2. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Gola strzelił Patryk Smolarek, który wykorzystał długie podanie kolegi ze skrzydła. Zawodnicy Warty nie zadowolili się jednym trafieniem i nadal atakowali. W 37. minucie – po błędzie defensywy Unii – piłkę przejęli międzychodzianie. Jeden z nich podał do Patryka Smolarka, a ten wychodząc sam naprzeciw bramkarza Dariusza Nowaka, pewnie pokonał golkipera Unii. Po zmianie stron przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. Warciarze jednak skutecznie odpierali ich ataki. Mur gospodarzy runął dopiero w 90. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Gerarda Pińczuka, który wepchnął ją do bramki. “Gery” strzelił tym samym szóstego gola w sezonie.

Skład Unii: Dariusz Nowak – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Damian Buczma – Mateusz Świergiel (67′ Patryk Pawłowski), Wojciech Antczak (85′ Filip Soboń), Mateusz Molewski (70′ Igor Jurga), Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski (38′ Aleksander Pawlak) – Jan Paczyński.