wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

W niedzielę utrudnienia komunikacyjne

1 września odbędzie się 4 Półmaraton Szpot Swarzędz, który na trzy godziny spowoduje utrudnienia w centrum Swarzędza, oraz w części gminy (Jasin, Łowęcin, Sarbinowo, Paczkowo) W kilku miejscach zorganizowane będą śluzy, ułatwiające przejazd.

Zobacz także

- Reklama -

W niedzielę, 1 września odbędzie się kolejna impreza biegowa w naszym mieście – czyli 4. Półmaraton Szpot Swarzędz, który spowoduje tymczasowe utrudnienia na ulicach w godz. 9.00-13.30.  Półmaraton wystartuje o godz. 10.00 ze swarzędzkiego Rynku.  Biegacze pobiegną  ze swarzędzkiego Rynku ulicą Wrzesińską, następnie przez Łowęcin, Sarbinowo, w okolice Paczkowa,  stamtąd do miejscowości Góra i z powrotem przez Łowęcin do Stadionu Miejskiego przy ulicy Święty Marcin 1, gdzie zlokalizowana będzie – również tradycyjnie – meta. 

Zmieniona organizacja ruchu

Zmiana organizacji ruchu na czas biegu dotyczy ulic:

  • gminnych: Chmielna, Borówkowa, Rynek, Sarbinowska w Łowęcinie, Łowiecka, Piaski, Kościuszki, Ogrodowa, Kórnicka, Sołecka.
  • powiatowych: Wrzesińska, Polna, Kórnicka, Średzka (2410P), Łowęcińska (2436P), Zapłocie- Sarbinowska (2436P), Św. Marcina, Strzelecka, Śliwkowa, Łowiecka, Borówkowa, Długa.

– Trasę biegu dostosowano do wymaganej długości półmaratonu (21,1km), prowadzonych inwestycji drogowych na terenie Swarzędza oraz z uwzględnieniem wymagań dotyczących nawierzchni utwardzonej z uwagi na to, że bieg nie może odbywać się po drogach gruntowych i tłuczniowych. Planując trasę biegu starano się w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch mieszkańców w obrębie Swarzędza – wyjaśnia organizator.

W związku z tymczasowym zamknięciem części ulic wprowadzono tymczasowe objazdy drogami tłuczniowymi i utwardzonymi. Na skrzyżowaniach, które podlegają zmianie organizacji ruchu, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem kierować będą uprawnione do tego służby mundurowe. Po zakończeniu biegu sygnalizacja świetlna zostanie włączona. Policjanci będą również kierowali ruchem pojazdów i ruchem pieszych w miejscu istniejących przejść dla pieszych. Piesi będą wpuszczani na jezdnię w zależności od chwilowego natężenia ruchu kołowego oraz z uwzględnieniem biegaczy znajdujących się na jezdni północnej. Na wszystkich skrzyżowaniach objętych trasą biegu będą znajdować się służby mundurowe (Policja lub Straż Miejska) a także wolontariusze oraz przeszkolone osoby ze strony organizatora.

Gdzie będą śluzy?

Na czterech skrzyżowaniach pojawią się śluzy

  • ul. Kórnicka i Rynek,
  • ul. Wrzesińskiej i Cieszkowskiego,
  • ul. Sołeckiej i Wrzesińskiej,
  • ul. Tulipanowej i Rutkowskiego.

Skrzyżowania te będą zabezpieczały służby policji, które w porozumieniu z organizatorem umożliwią ewentualny przejazd pojazdów przez skrzyżowanie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -