czwartek, 18 kwietnia 2024
2 C

Swarzędzcy zapaśnicy najlepsi!

Zapaśnicy swarzędzkiej Unii zajęli I miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego. Swarzędzanie zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano swarzędzkiego zapaśnika, Piotra Chełka!

W sobotę na matach w Trzcielu rywalizowało 160 zawodników z 19 klubów (z województw dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego oraz kluby z Rosji, Dani i Niemiec).

Zawody zorganizowane zostały w nowo otwartej hali sportowej w Trzcielu. Znakomicie w tym turnieju wypadli zawodnicy swarzędzkiej Unii, zdobywając garść medali i pierwsze miejsce w kategorii drużynowej, wyprzedzając odwiecznego rywala – drużynę Sobieski Poznań.

Złote medale wywalczyli: Patryk Krobski, Patryk Remlein, Hubert Żak, Mateusz Wierzbiński i Piotr Chełek. Srebrne medale zdobyli: Tymoteusz Czarnota, Michał Gracz i Aleks Mendel, a brązowe: Piotr Socha, Nicholas Kempiński, Hubert Sobkowiak i Olaf Cierzniewski. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany decyzją wszystkich trenerów – Piotr Chełek! – To pierwszy, bardzo udany start po wakacjach. Mocny międzynarodowy turniej to bardzo dobre przetarcie dla naszych zawodników. Wszyscy pokazali charakter i walczyli bardzo ambitnie do samego końca. Bardzo cieszy zwycięstwo drużynowe – podsumował trener Piotr Leonarczyk.