środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Chciał się rzucić pod pociąg

Swarzędzcy strażnicy miejscy udaremnili dzisiaj próbę samobójczą. Zdesperowany mężczyzna chciał się rzucić pod pociąg w okolicach ul. Polnej.

Zobacz także

- Reklama -

We wtorek rano, 17 września br., strażnicy miejscy otrzymali od operatora “112” informację o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg. – Natychmiast na jego poszukiwania udał się patrol, który przy torach, w rejonie wiaduktu na ul. Polnej rozpoznał z rysopisu i przekazał policji i służbom medycznym desperata, który chciał wtargnąć na torowisko – wyjaśnia Piotr Kubczak, szef swarzędzkich strażników miejskich. – Niedoszły samobójca to 30 – letni swarzędzanin.  Na miejsce zdarzenia została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, jednak mężczyzna nie chciał żadnej pomocy – wyjaśnia nadkomisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta swarzędzkiej policji.

Jak się dowiedzieliśmy, to już druga próba samobójcza udaremniona w tym roku przez strażników miejskich. W  czerwcu strażnicy powstrzymali przed samobójstwem na torach i przekazali medykom nastolatkę leczącą się na depresję, która wcześniej dokonała samookaleczenia.  

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -