piątek, 21 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Swarzędzanie walczą o Sejm

Czworo mieszkańców naszej gminy: dwie kobiety i dwóch mężczyzn - będzie zabiegać w październikowych wyborach o głosy swarzędzan. 13 października będziemy mogli zagłosować na rodzimych kandydatów: dwóch z KW Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednego z Koalicji Obywatelskiej i jednego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zobacz także

- Reklama -

W niedzielę, 13 października udamy się do urn wyborczych by na kolejną kadencję wybrać naszych reprezentantów do Sejmu i Senatu. Na ogłoszonych oficjalnie  listach poszczególnych Komitetów Wyborczych – zarejestrowanych w PKW –   znaleźliśmy czworo mieszkańców naszej gminy. Kto zatem kandyduje  z naszej gminy i z jakich komitetów?

Z  Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu kandydują dwie osoby: Marek Baumgart, mieszkaniec Kobylnicy (ekonomista, niegdyś sekretarz naszej Gminy), który ma miejsce piąte oraz Miranda Pawłowska  ze Swarzędza (doradca klienta), startująca z pozycji 14.  Z listy Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej,  z miejsca 7 kandyduje Magdalena Wojciechowska, nauczycielka ze Swarzędza. Grono swarzędzkich kandydatów zamyka mieszkający w Zalasewie Szymon Ziółkowski (sportowiec), poseł PO, który startuje z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni. Obecny parlamentarzysta otrzymał miejsce 6 na liście.

Czy któremuś ze swarzędzkich kandydatów dopisze szczęście? Czy Swarzędz będzie miał swojego reprezentanta w Sejmie? Dowiemy się zapewne podczas gorącej, wyborczej nocy  z 13 na 14 października.

- Reklama -
- Reklama -