czwartek, 13 czerwca 2024
11.8 C
Swarzędz

Podpalacz złapany!

Swarzędzka policja zatrzymała 21 – latka, podejrzanego o podpalanie stogów ze słomą oraz żyta na terenie naszej gminy. Młody mężczyzna przyznał się do trzech podpaleń. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

- Reklama -

Od kilkunastu tygodni – o czym informowaliśmy na łamach Tygodnika – na terenie naszej gminy, głównie w okolicach Uzarzewa dochodziło do pożarów stogów słomy. Do pierwszego zdarzenia doszło 8 lipca. Wówczas nieznany sprawca podpalił 400 balotów słomy. Tydzień później spłonęło pole żyta, a 6 sierpnia kolejny stóg słomy. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na łączną kwotę 33 tysięcy złotych. Prawdopodobną przyczynią tych zdarzeń było celowe podpalanie. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni ze swarzędzkiego Komisariatu.  – Funkcjonariusze w toku swoich działań ustalili sprawcę, którym okazał się 21 – letni mieszkaniec gminy Swarzędz, dotąd nienotowany – wyjaśnia nadkomisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta swarzędzkiej policji. Młody piroman – jak się okazało – był bardzo zaskoczony, kiedy policjanci zjawili się w jego mieszkaniu. –  21 – latek przyznał się do trzech podpaleń – dodaje wiceszef swarzędzkiej policji.  Podpalacz za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -