środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Sztafetą upamiętniono Romana Firlika

20 września na stadionie miejskim w Swarzędzu został rozegrany I Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika, znanego swarzędzanina, wielkiego miłośnika sportu, biegacza, kolarza, boksera i zapaśnika.

Zobacz także

- Reklama -

Bieg im. Romana Firlika został zorganizowany przez Koło Przyjaciół i Sympatyków Klubu Sportowego Unia Swarzędz – „Unia 100”, przy współpracy z UMiG Swarzędz oraz KS „Unia” Swarzędz.

Do zawodów zgłosiło się 5 szkół, a w skład każdej szkoły wchodziło: 5 dziewczynek, 5 chłopcóe, mama i ojciec dziecka, które uczęszcza do danej szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego oraz „przyjaciel szkoły”. Mieli oni w sumie do pokonania dystans 15 kilometrów. Najszybciej dystans ten pokonała SP z Paczkowa, uzyskując czas 58 min i 59,67 sekund. Na drugiej pozycji uplasowała się SP z Wierzonki z czasem 1 godz. 1 minuta i 57,98 s. Trzecie miejsce zajęła SP nr 4 ze Swarzędza z czasem 1 godz. 2 minuty i 25,69 s. Pozostałe miejsca zajęły: miejsce 4 – SP nr 3 z czasem 1 godz. 2 minuty i 36,21 s, a 5 miejsce SP nr 1 z czasem 1 godz. 7 minut i 25,77 s.

Dla pierwszych trzech drużyn organizatorzy przygotowali piękne puchary oraz smaczne torty. Każda z drużyn otrzymała dyplom, a każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Wzruszenia nie krył syn i córka Romana Firlika, którzy wręczyli nagrody dla najlepszej szkoły.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rozegranego biegu oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pięknej imprezy.

- Reklama -
- Reklama -