czwartek, 28 marca 2024
9.5 C
Swarzędz

Swarzędzcy zapaśnicy z kolejnymi medalami

7 zapaśników reprezentowało Unią Swarzędz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym. Najlepiej zaprezentowała się Ania Starszak, która wywalczyła srebrny medal oraz Aleks Mendel i Hubert Wierzbińsaki, którzy wywalczyli brązowe medale.

W Żarach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział łącznie 188 zawodników i zawodniczek. Unię pod wodzą trenera Piotra Leonarczyka reprezentowało 6 zawodników i 1 zawodniczka.
To właśnie Ania Starszak zaprezentowała się najlepiej i wywalczyła srebrny medal w swojej kategorii wagowej, ustępując jedynie aktualnej mistrzyni Polski.
Równie dobrze walczyli chłopcy –  mimo, że to nie ich styl –  to Aleks Mendel
i Mateusz Wierzbiński wywalczyli brązowe medale. Pozostałe wyniki: 5 miejsce – Hubert Sobkowiak, 5 miejsce – Dominik Nowak, 8 miejsce – Michał Kałużny, 19 miejsce Michał Gracz.

Drużynowo Unia zajęła 7 miejsce na 22 drużyny wśród chłopców i 16 miejsce na 20 wśród dziewczynek.