środa, 19 czerwca 2024
22 C
Swarzędz

Startuje budżet obywatelski

Znana jest już lista projektów, na które wkrótce będziemy mogli zagłosować w ramach budżetu obywatelskiego gminy Swarzędz na rok 2020. Do konkursu zakwalifikowało się 13 inwestycji.

Zobacz także

- Reklama -

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłaszanych przez mieszkańców do realizacji w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Do głosowania komisja konkursowa zakwalifikowała 13 inwestycji, spośród których wybierzemy 1 główną (o wartości 1 mln zł), 3 lokalne (o łącznej wartości 300 tys. zł) oraz 4 dodatkowe (o łącznej wartości 200 tys. zł). Na przyszłoroczny budżet obywatelski zostanie przeznaczone 1,5 mln zł. W głosowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy są zarejestrowani na portalu „e-urząd”. Odbywać się będzie ono drogą internetową na stronie www.swarzedz.pl/bogs. Stanowisko do głosowania – jak informuje Urząd Miasta i Gminy – będzie znajdowało się również w budynku ratusza. Głosy będzie można oddawać od 8 października do 8 listopada br. Oto konkursowe inwestycje:

Projekty główne:

1. ACTIV PARK w Zalasewie

Budowa wielofunkcyjnego parku rekreacyjnego, w skład którego wejdzie m.in. siłownia zewnętrzna dla dorosłych, street workout dla młodzieży, wydzielony zostanie teren na wybieg dla psów, parking, miejsce do grillowania, ścieżki rowerowe.

2. Szatnie i zaplecze sanitarne na boisku w Zalasewie

Obiekt podobny do szatni w Szkole Podstawowej nr.2 w Zalasewie. Posiadający 4 szatnie, węzeł sanitarny i 2 pomieszczenia gospodarcze.

Projekty lokalne:

3. II etap zagospodarowania terenu Gruszczyn

Zagospodarowanie zarośniętych terenów zestawem zabawowo-sprawnościowym (kombinacja wspinaczkowa) oraz torem rowerowym.

4. Plac rekreacyjno-wypoczynkowy w Garbach

Uporządkowanie terenu objętego inwestycją, wydzielenie poszczególnych stref wypoczynku, doposażenie w przyrządy rekreacyjne i małą architekturę.

5. Plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 5

Projekt zakłada budowę nowego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci.

6. Stwórzmy sobie letnie kino

Celem inicjatywy jest integracja społeczności lokalnej oraz popularyzacja kultury poprzez stworzenie miejsc spotkań w postaci plenerowych pokazów filmowych w różnych częściach gminy.

7. Instalacja nagłośnienia sali w SP2 w Zalasewie

Zaprojektowanie, zakup i montaż nagłośnienia oraz konstrukcji, na której zostanie zamontowane wyposażenie – kratownicy. Zakup i montaż wyposażenia, tj. głośników, mikrofonów bezprzewodowych i statywów, zakup stołu mikserskiego.

8. Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Rabowicach

Usuwane stare ocieplenie, nakładany nowy styropian, malowanie i wymiana parapetów na nowe.

Projekty dodatkowe:

9. Swarzędzki Rower Miejski – koncepcja

Promocja alternatywnego źródła transportu w mieście oraz popularyzacja wśród mieszkańców rezygnacji z samochodów przy przemieszczaniu się po mieście. Docelowo po rozbudowie systemu mieszkańcy będą mogli wypożyczyć rower w różnych miejscach gminy, a zostawić np. przy strefie rekreacyjnej przy Jeziorze Swarzędzkim.

10. Wykonanie projektu wodociągu wzdłuż ulic w Rabowicach

Istniejące studnie nie zaopatrują mieszkańców w wodę. Wodociąg wzdłuż tych ulic jest niezbędny.

11. Oświetlenie ma znaczenie

W ramach projektu planowana jest wymiana opraw dziewięciu lamp w kształcie kuli przy skwerze i placu zabaw na Os. Mielżyńskiego w Swarzędzu na oprawy parkowe ze źródłem światła LED o barwie ciepłej (3000K).

12. Budowa rowerowej stacji naprawczej z wiatą i stojaków na rowery w SP1 Zalasewo

Rozbudowa miejsc postojowych dla rowerów: zakup i montaż samoobsługowej stacji napraw rowerów wraz z niezbędnym wyposażeniem. Budowa wiaty dla rowerów. Zakup stojaków na rowery. Zakup i montaż zabawki na placu zabaw dla dzieci

13. Zielony Bogucin

Realizacja projektu będzie polegała na sporządzeniu projektu nasadzeń zieleni, a następnie jego realizację w najbardziej newralgicznych i reprezentacyjnych miejscach Bogucina.

- Reklama -
- Reklama -