Zainaugurowały II ligę!

Ostatnim sportowym wydarzeniem weekendu była inauguracja 2 Ligi Koszykówki Kobiet na hali SCSiR. Podopiecznie trener Anny Talarczyk podejmowały zespół KS Basket 25 Bydgoszcz.

Zespół Lidera w tym roku gra jeszcze młodszym składem, z zeszłorocznej drużyny pozostały tylko 3 seniorki: Magda Dedio, Martyna Kotula oraz Agata Siwińska, która nie mogła zagrać ze względu na kontuzję. Trener Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Dedio, Kotula, Żukowska, Plackowska oraz Urbaniak. Liderki rozpoczęły od prowadzenia 9:0, które zmusiło trenera Bydgoszczy Piotr Kulpekszę do wzięcia czasu i przeorganizowania gry swojego zespołu. Bydgoszczanki odrobiły większość strat, ale po 10 minutach to Liderki prowadziły 24:17. Swarzędzanki grały przede wszystkim szybko i pomysłowo. Do przerwy prowadziły 47:34, głównie dzięki Martynie Kotuli. „Pcheła” grała pierwszy mecz po ciężkiej kontuzji, której doznała w pierwszym meczu finałów 2LK, ale już do przerwy miała 19 punktów na swoim koncie, w tym 5 celnych trójek. W trzeciej kwarcie Liderki osiągnęły najwyższą przewagę 21 punktów 65:44 i zwycięstwo wydawałoby się nie zagrożone. Niestety w końcówce w szeregi swarzędzanek wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, które pozwoliło bydgoszczankom wrócić do meczu. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 81:72 prowadząc cały mecz.

Najwięcej punktów zdobyła Martyna Kotula 24 (6×3), oprócz niej punktowały: Oliwia Flaszak 12, Wiktoria Flaszak 9 (1×3), Wiktoria Plackowska 8, Ola Żukowska 8, Martyna Urbaniak 7, Magdalena Dedio 6, Ola Duda 5, Dominika Rubach 2, Zosia Fornalik i Agata Krzywińska.

- Reklama -