5.9 C
Swarzędz
czwartek, 2 grudnia 2021

XV Agrobex Memoriał Arka Gołasia już w weekend!

Świeżo upieczeni srebrni medaliści Pucharu Świata, brązowi medaliści Mistrzostw Europy i Ligi Narodów oraz Mistrzowie Świata zaprezentują swoje siatkarskie umiejętności w rozpoczynającym się w piątek XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Zobacz także

Topowe drużyny w pełnych garniturach

Siatkarskie święto w Zalasewie zbliża się wielkimi krokami. PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz ONICO Warszawa zmierzą się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w najbliższą sobotę i niedzielę. Imprezę w piątkowe popołudnie zainaugurują warsztaty dla ponad 150 dzieci i młodzieży z Gminy Swarzędz. – Wszystkie kluby przesłały już listy meczowe – mówi Anna Sumelka – organizatorka imprezy. – Drużyny przyjadą w niemalże najmocniejszych składach, nie zabraknie Reprezentantów Polski – nawet tych – którzy wczoraj rywalizowali jeszcze w Japonii w Pucharze Świata – zaprasza.

Dla kibiców w Wielkopolsce to jedyna okazja w roku żeby zobaczyć na żywo takich graczy jak Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski czy Artur Szalpuk. W drużynie PGE Skry Bełchatów zabraknie jedynie Milada Ebadipoura, a w Aluron Vitru CMC Zawiercie nieobecni będą Taichiro Koga oraz Arshdeep Dosanjh. W składzie Jurajskiej Armii zadebiutuje Nikołaj Penczew, który dołączył do drużyny w tym tygodniu. Bułgarski przyjmujący był najlepszym zagrywającym ubiegłorocznego Memoriału.  

Rewanż za półfinał Plus Ligi

Jastrzębski Węgiel i ONICO Warszawa w minionym sezonie siatkarskiej ekstraklasy stoczyły zażarty bój o awans do finału. W decydującym meczu o dwie piłki w tie-breaku lepszy był wtedy zespół ze stolicy. Na XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia faworytami będą zawodnicy ze Śląska. Konarski, Kampa, Lyneel czy Popiwczak nie będą mieli jednak łatwego zadania. Po drugiej stronie siatki staną Kwolek, Wojtaszek, Nowakowski czy Wrona. Jastrzębianie do Zalasewa przyjadą w pełnym składzie. W ekipie z Warszawy zabraknie Łukasika i van den Driesa, którzy tuż przed rozpoczęciem sezonu zmienili barwy klubowe. 

Volley Bajka

Przez cały czas trwania Memoriału kibice będą mieli możliwość podziwiania siatkarskich pamiątek

zebranych przez Volley Bajkę. Koszulka reprezentacyjna Arkadiusza Gołasia, Puchar Mistrzów Świata z 1974 roku czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki to tylko niektóre eksponaty, które przyjadą do Zalasewa. Kolekcję będzie można podziwiać bez dodatkowych opłat, w ramach biletu na imprezę.

W serwisie Ticketos.pl są jeszcze dostępne ostatnie wejściówki na Memoriał.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Piątek, 18 października

  • godz. 15.30 Warsztaty dla dzieci z Gminy Swarzędz z Aluron Virtu CMC Zawiercie

Sobota, 19 października

  • półfinały
  • godz. 12.00 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
  • godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

  • godz. 12.00 mecz o 3 miejsce
  • godz. 16.00 mecz o 1 miejsce
Poprzedni artykułNauczyciele świętowali
Następny artykułGroźna bakteria w gminie?
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -