Jakub Siemiński zdobył Puchar Polski kadetów!

W Radomiu podczas Jesiennego Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, wspaniały występ zanotowali swarzędzcy zapaśnicy. Złoty medal wywalczył Jakub Siemiński, a brąz Olaf Cierzniewski.

132

Ponad 170 zawodników z 44 klubów z całej Polski rywalizowało o Puchar Polski. Swarzędzka reprezentacja, składająca się zaledwie z trzech zawodników pod wodzą trenera Leonarczyka – zaprezentowała się znakomicie.

W kategorii wagowej do 110kg – jak profesor – bez straty punktu wygrał Jakub Siemiński!

„Najlepszy turniej „Spejsona” w dotychczasowej karierze” – skomentował trener Leonarczyk.

W najliczniejszej kategorii wagowej do 65kg nasz Olaf Cierzniewski wywalczył brąz po bardzo zaciętych pojedynkach. Jest to pierwszy medal Olafa w grupie kadetów na takim poziomie imprezy – zapewnia, że będzie więcej.

W kategorii wagowej do 80kg dobrze walczył Piotr Chełek, wygrał 3 pojedynki, ale później niestety przegrał kolejne dwa i ostatecznie zajął 8 miejsce. Był to start w nowej, wyższej kategorii wagowej.

Drużynowo Unia zajęła 5 miejsce. Jest to świetny wynik mierząc się z całą zapaśniczą Polską. Obecna też była reprezentacja Litwy, która wygrała klasyfikacje drużynową przed Śląskiem Wrocław i Olimpem Janowem Lubelskim. Unii do podium zabrakło jednego oczka.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenera i rodziców!