niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Rozbudują bazę dla autobusów

Zobacz także

- Reklama -

W czwartek, 17 października w swarzędzkim ratuszu podpisano umowę na rozbudową bazy transportowej swarzędzkiej komunikacji autobusowej w Garbach. – Wykonawcą robót budowlanych będzie firma CONSTRUCTO Sp. z o. o. Sp. k. z Rogówka, która podjęła się tego zadania za 6.187.000 zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi prawie 3,3 mln zł. Termin wykonania inwestycji ustalono na 210 dni. – wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik swarzędzkiego ratusza.

Rozbudowa bazy transportowej w Garbach (obok przebudowy ul. Transportowej, przebudowy ulicy Średzkiej  i budowy węzła przesiadkowego  w Paczkowie oraz zakupu 7 autobusów hybrydowych) realizowana będzie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 – Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska.

Baza transportowa swarzędzkiej komunikacji autobusowej zostanie rozbudowana. Burmistrz M. Szkudlarek podpisał umowę z firmą Contructo, która wygrała przetarg na realizację tego zadania.
Fotomn
- Reklama -
- Reklama -