poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Pilnie potrzebne pieniądze na operację Joasi!

6 - letnia Joasia Tomaszewska z Kobylnicy od lutego 2018 roku walczy z guzem mózgu o nazwie wyściółczak. Przeszła operację i wyczerpujące leczenie onkologiczne. Niestety, kilka dni temu okazało się, że dziewczynka ma wznowę guza i potrzebna jest pilnie operacja, której podjął się szpital w Tubingen (Niemcy). Koszt operacji i późniejszego eksperymentalnego leczenia Asi przekracza jednak możliwości rodziców Joasi, dlatego prosimy swarzędzan o pomoc w zebraniu pieniędzy! To dla Asi leczenie ostatniej szansy!

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędzanie mają wielkie, szlachetnie serca i niejednokrotnie dali temu wyraz, wspomagając małych mieszkańców naszej gminy w walce z onkologicznymi chorobami. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o pomoc dla małej mieszkanki Kobylnicy.

Joasia Tomaszewska ma 6 lat. Była zdrową, radosną dziewczynką. W lutym 2018 roku u Asi zdiagnozowano złośliwego guza mózgu o nazwie: WYŚCIÓŁCZAK. Dziewczynka przeszła zabieg wszczepienia zastawki do mózgu w celu usprawnienia przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego a następnie  bardzo poważną operację usunięcia guza.

Przeszła też intensywne leczenie chemioterapią i radioterapią, które znosiła bardzo dzielnie, wprawiając w zdumienie personel szpitalny. W ostatnich miesiącach Asia czuła się już lepiej, a we wrześniu spełniło się Jej marzenie i rozpoczęła naukę w „zerówce” SP w Kobylnicy. Wydawało się, że ciężkie przeżycia i walkę w nowotworem Asia ma już za sobą. Nic bardziej mylnego…

Rak znowu zaatakował. Kontrolny rezonans wykazał bowiem wznowę guza. Joasia w trybie pilnym (4 tygodnie) musi przejść niebezpieczną operację, która prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w niemieckim Tubingen. Koszt to około 300 tys. zł. Potem czeka Ją dalsze, wyczerpujące leczenie onkologiczne. Eksperymentalne – dodajmy, którego cena za 1 cykl sięga wielu tysięcy euro.

– I znów musimy stoczyć walkę. Tym razem na zupełnie inną skalę. W przeciągu najbliższych 4 tygodni Asia musi mieć kolejną operację usunięcia guza (12x16x20). Nasz wybitny neurochirurg, który ratował Asię jest gotów, by jej pomóc. Tym razem do operacji oprócz wybitnego fachowca potrzebny będzie jeszcze wybitny sprzęt. I dlatego staramy się o operację w Tubingen w Niemczech. Jednak operacja to nie wszystko, potrzebne jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie mamy do wyboru chemię w Polsce lub badania kliniczne w Austrii, które potencjalnie mogą być dostosowane do wyników badań molekularnych (te musimy zrobić ponownie, gdyż guz prawdopodobnie jest już innym, niż ten którego badaliśmy w zeszłym roku). Tym razem otwarcie mówimy, że sami nie damy rady. Operacja, badanie i 2 – letnie leczenie w Austrii to zdecydowanie ponad nasze siły i możliwości. Wkrótce rozpoczniemy zbiórkę na leczenie ostatniej szansy na www.siepomaga.pl – podkreśla Paweł Tomaszewski, tata Asi.

Przed Asią zatem kolejny bój. Bój o życie.  Mamy nadzieję,  że swarzędzanie otworzą swoje serca dla Joasi z Kobylnicy!

Pieniądze prosimy wpłacać n www.siepomaga.pl/asia-tomaszewska (leczenie Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy).Liczy się każda złotówka.

Życie dzielnej, 6 – letniej mieszkanki Kobylnicy wyceniono na setki tysięcy euro.

Prosimy mieszkańców naszej gminy o pomoc!

- Reklama -
- Reklama -