niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Swarzędz świętuje 11 listopada

W najbliższy poniedziałek obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Oprócz uroczystości na Rynku przygotowano Koncert dla Niepodległej (w niedzielę, 10 listopada) oraz wystawę w swarzędzkim Muzeum – pt. „Pogromcy Enigmy” (od 9 listopada do 8 grudnia).

Zobacz także

- Reklama -

Główne uroczystości odbędą się  11 listopada na swarzędzkim Rynku. W programie: o godz. 11:30 – złożenie hołdu poległym za wolność i Ojczyznę /Rynek/, o godz. 12:00 – wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, godz. 12.30 – Msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Marcina. W tym roku obchodom będą towarzyszyły również inne wydarzenia. W dniach 9 listopada – 8 grudnia br. w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki odbędzie się wystawa „Pogromcy Enigmy”. Natomiast w niedzielę, 10 listopada br. zapraszamy do Swarzędzkiej Sali koncertowej w Zalasewie (SP nr 2, ul. Heweliusza) gdzie o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Swarzędz dla Niepodległej” czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wystąpią: Chór Męski Akord, Swarzędzka Orkiestra Dęta oraz mieszkańcy (wstęp wolny).

W związku z koncertem uruchomiono specjalny kurs autobusu nr 484, który o 16.25 wyruszy z os. Kościuszkowów (trasa os. Czwartaków, Cieszkowskiego, Pl. Niezłomnych, Kościuszki, Średzka, Tysiąclecia, Graniczna, Kupiecka, Planetarna), powrót o godzinie 18.40 z Planetarnej.

- Reklama -
- Reklama -