sobota, 2 grudnia 2023
-2.7 C
Swarzędz

Zebrano już prawie 450 tys. na leczenie Joasi z Kobylnicy!

W niespełna 5 dni udało się uzbierać ponad 300 tys. złotych potrzebnych na pilną operację guza mózgu u 6 – letniej Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy. Mieszkańcy naszej gminy – ale i darczyńcy z całej Polski - udowodnili po raz kolejny, że mają wielkie, szlachetne serca. Zbiórka dla Asi na www.siepomaga.pl trwa jeszcze do 11 listopada, bo oprócz operacji Asię czeka jeszcze bardzo kosztowna terapia onkologiczna ( najprawdopodobniej 2-letnia w Austrii).

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. Joasia Tomaszewska ma 6 lat. Jest mieszkanką Kobylnicy. W lutym 2018 trafiła nagle do szpitala, skarżąc się na silne wymioty i ból głowy. Tam zdiagnozowano  u niej złośliwego guza mózgu. Dziewczynka najpierw przeszła zabieg wszczepienia zastawki do mózgu w celu usprawnienia przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego, a następnie  bardzo poważne dwie operację usunięcia guza. Przeszła też wielomiesięczne intensywne leczenie onkologiczne (chemioterapię i radioterapię).  W grudniu, po skomplikowanych badaniach w Niemczech okazało się, że guz, który miała Asia może  odrastać. Kolejne badania kontrolne jednak – na szczęście – nie potwierdzały tego. Niestety, 24 października br., rodzice Asi otrzymali druzgocący wynik kontrolnego rezonansu, który wskazywał, że guz zaczął ponownie rosnąć i ma już ok. 2 cm. Rozpoczęła się kolejna walka o życie 6 – latki.

Joasia musi mieć – w trybie pilnym – wycięty guz. Niestety, operacja jest na tyle niebezpieczna i skomplikowana, że podjęła się jej placówka w Niemczech. Koszt operacji w szpitalu w Tubingen oszacowano wstępnie na ok. 300 tys. zł. Potem jednak Asię czeka najprawdopodobniej 2 – letnie leczenie onkologiczne, którego 1 cykl będzie kosztował ok. 270 tys. zł. To olbrzymie kwoty, na które nie stać rodziców dziewczynki, stąd – kilkanaście dni temu – na stronie www.siepomaga.pl – rozpoczęto zbiórkę na leczenie Asi, I cóż się okazało? Że zaledwie po kilku dniach na koncie 6 – latki pojawiła się kwota 300 tys. zł.!!!

Co więcej, zbiórka trwa dalej do 11 listopada, a w minioną niedzielę uzbierano już prawie 450 tys. zł. ! Na konto Asi wpłacają i mieszkańcy i firmy. Liczy się każda złotówka. Specjalny kiermasz na rzecz Joasi zorganizowano także w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, do której Joasia uczęszczała od 1 września br. Pojawiła się też specjalna strona z licytacjami dla Joasi, gdzie można wylicytować najprzeróżniejsze przedmioty, od książki, czapki, zegarka począwszy na samochodzie BMW skończywszy. Mieszkańcy naszej gminy – jak i darczyńcy z całej Polski – udowodnili po raz kolejny, że mają wielkie i szlachetne serca! Bardzo dziękujemy!

Asiu walcz o zdrowie i życie, a my zbieramy dalej pieniądze dla Ciebie!!!!

Pieniądze prosimy wpłacać na https://www.siepomaga.pl/zycie-asi.

- Reklama -
- Reklama -