wtorek, 5 grudnia 2023
-5.1 C
Swarzędz

Asia pilnie operowana

Stan Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy, walczącej z guzem mózgu, nagle bardzo się pogorszył. Dziewczynka trafiła kilka dni temu do szpitala, a w środę wieczorem była transportowana samolotem do niemieckiego Tubingen, gdzie w czwartek rano – w trybie pilnym – ma mieć przeprowadzoną operację guza.

Zobacz także

- Reklama -

To nie jest dobra wiadomość. 6 – letnia Asia Tomaszewska, walcząca od kilku tygodni ze wznową guza mózgu, kilka dni temu trafiła do szpitala. Jej stan nagle się pogorszył. Badania wykazały, że Asia musi mieć – niemal natychmiast – przeprowadzoną operację.  Pierwotnie termin operacji guza u Asi wyznaczono na 6 grudnia. Niestety, stan Asi był bardzo niepokojący, więc zdecydowano o pilnym transporcie do niemieckiej kliniki w Tubingen i przyspieszeniu operacji. –  Trudny bardzo to czas…Asi stan pogorszył się, na tyle mocno, że natychmiast musi znaleźć się na stole operacyjnym. Dzięki pomocy przyjaciół (bez Was nic nie byłoby możliwe, ich całonocnym poświęceniu udało się nie tylko skonsultować Asię z prof. Schuhmannem, ale również pilnie zorganizować transport medyczny samolotem dziś wieczorem.  Jestem w drodze do Tubingen, aby być tam w nocy, bo od rana Asię czeka najcięższa operacja w życiu.
Dzięki Wam mogliśmy opłacić nie tylko operację, ale również teraz 80 tys. złotych za transport Asi. Dziękujemy, bez Was ta ostatnia szansa nie byłaby możliwa – napisała w mediach społecznościowym mama Asi.

Przypomnijmy, że historia 6 – letniej Asi z Kobylnicy, u której w lutym 2018 roku wykryto guza mózgu, ujęła serca wielu mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Wielka akcja zbierania pieniędzy na leczenie operacyjne w niemieckiej klinice w Tubingen (koszt operacji to ok. 300 tys. zł.) zakończyła się ogromnym sukcesem i na www.siepomaga.pl pojawiła się – na koncie Asi – kwota ponad 460 tys. zł. Co więcej zbiórka trwa dalej, bo po operacji Asię czeka skomplikowane i wielomiesięczne, dalsze leczenie onkologiczne. Dzięki zebranej kwocie udało się także zorganizować pilnie transport samolotem do Niemiec.

Wierzymy, że operacja Asi zakończy się sukcesem i w kolejnym numerze Tygodnika będziemy mogli – taką pozytywną informację – przekazać naszym czytelnikom. Asiu, trzymamy kciuki,  sercem jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami!

- Reklama -
- Reklama -