0.2 C
Swarzędz
niedziela, 29 stycznia 2023

Mamy najniższe bezrobocie od lat

266 mieszkańców naszej gminy - w świetle oficjalnych statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu – oficjalnie pozostaje bez pracy. To najniższe bezrobocie wśród swarzędzan od wielu lat.

Zobacz także

Trzy  lata temu w październiku,  w Poznańskim Urzędzie Pracy w Poznaniu zarejestrowanych było 436 mieszkańców naszej gminy, nie posiadających pracy, dwa lata temu – też w październiku – pracy nie miały 374 osoby, rok temu 315 mieszkańców, a obecnie – wg najnowszych statystyk poznańskiego PUP –  jest tam zarejestrowanych tylko 266 bezrobotnych z gminy Swarzędz. To najniższy wskaźnik bezrobocia od lat. Wśród  266 osób bez pracy, 178 osób to kobiety, 62 to bezrobotni do 30 roku życia, 76 to osoby powyżej 50 roku życia, a 97 mieszkańców to osoby długotrwale bezrobotne. Zasiłek dla bezrobotnych, który wynosi obecnie 861 zł. pobiera zaledwie 69 osób. W październiku bezrobotnym swarzędzanom przedstawiono 105 ofert pracy, skorzystały z nich zaledwie 34 osoby, które pracę znalazły. W chwili obecnej w Powiecie Poznańskim, w 17 gminach  pracy nie ma 1333 mieszkańców, co daje połowę zeszłorocznej liczby bezrobotnych mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Aktualne oferty z PUP Poznań dla swarzędzan: pracownik budowlany, pracownik magazynowy, kierowca samochodu ciężarowego, pracownik fizyczny – ogrodnik, operator maszyn, pomocnik operatora, sortowacz surowców wtórnych, pakowacz ręczny, magazynier,

- Reklama -
- Reklama -