1.1 C
Swarzędz
poniedziałek, 28 listopada 2022

Uratujmy rączki i nóżki Alexa!

5 – miesięczny Alex urodził się z wadami wrodzonymi wszystkich kończyn. Mały mieszkaniec Zalasewa nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Jego rodzice zbierają pieniądze na rehabilitacją synka i na kosztowne oprotezowanie, które będzie możliwe gdy chłopiec skończy rok.

Zobacz także

Alex urodził się w lipcu 2019 z wadami wrodzonymi wszystkich kończyn. – Nigdy nie zapomnę szoku i krzyku, który wyrwał się z mojej piersi jeszcze na stole operacyjnym. Żaden z lekarzy nie przygotował mnie na to, że synuś urodzi się aż tak wyjątkowy – wspomina mama Alexa, Kamila Nawrot – Ayaba. Bo Alex nie ma – niestety – lewej rączki i prawej nóżki. – W lewej nóżce brak kości piszczelowej, a trójpalczasta stópka rośnie w odwrotną stronę.  Prawa rączka jest także trójpalczasta. Lekarze straszą nas amputacjami i wózkiem inwalidzkim, ale my się nie poddajemy. – dodaje mama chłopca.

Jest jednak ogromna szansa, by pomóc małemu mieszkańcowi Zalasewa. – Nasz synek wymaga wielu operacji, aby mógł w przyszłości samodzielnie się poruszać. Gdy Alex skończy rok, jest szansa na operację lewej, nieprawidłowo zbudowanej nóżki, ale do tego czasu potrzebujemy intensywnej rehabilitacji, żeby było co uratować. Stąd nasza prośba o pomoc.  Pozostałe kończyny wymagają oprotezowania i to będzie nasz kolejny krok. Naszym największym marzeniem jest, aby nasz synek kiedyś chodził i był na tyle samodzielny jak to możliwe – podkreśla pani Kamila. Rodzice zbierają fundusze na specjalistyczne leczenie, na nowoczesne oprotezowanie brakujących kończyn i ciągłą, intensywną rehabilitację synka.

 Jak można pomoc 5 – miesięcznemu Alexowi?

  • Przekazując 1% podatku – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, KRS 0000037904, cel szczegółowy: 36206 Nawrot – Ayaba Alex
  • Wpłacając darowiznę; Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, konto: Alior Bank: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 36206 Nawrot – Ayaba Alex – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
  • Wpłacając datek na stronie www.pomagam.pl/alexnawrotayaba
  • Licytując fanty https://www.facebook.com/groups/589963051771186/
- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)