sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Ruszył proces o molestowanie uczennic

W poprzedni wtorek, w poznańskim Sądzie Rejonowym rozpoczął się proces byłego swarzędzkiego samorządowca, nauczyciela geografii, a potem dyrektora ZSE w Poznaniu., Zbigniewa A., oskarżonego o molestowanie 6 kobiet. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. 19 czerwca 2018 roku policja zatrzymała swarzędzanina Zbigniewa A., byłego członka Zarządu Gminy i radnego kilku kadencji, nauczyciela geografii, a ostatnio dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu. Mężczyzna był podejrzewany o molestowanie uczennic ze swojej szkoły. Na wniosek prokuratury były samorządowiec został aresztowany na trzy miesiące.  Złożył jednak zażalenie na postanowienie Sądu o areszcie tymczasowym i w lipcu 2018r. Sąd rozpatrzył jego skargę, zwalniając go z aresztu za poręczeniem majątkowym w kwocie 40 tys. zł. 

Po pół roku, w grudniu 2018 roku Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego  Poznań – Grunwald i Jeżyce akt oskarżenia wobec Zbigniewa A.

Wieloletniego samorządowca, nauczyciela geografii i dyrektora oskarżono o popełnienie 6 przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 6 kobiet (w tym 2 małoletnich).Chodzi o przestępstwa z art. 197 § 2 kk i 199 § 3 kk; 199 § 1 kk oraz 217 § 1 kk, tj. doprowadzenia osoby małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej przy nadużyciu zaufania, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej – wylicza Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W poprzedni wtorek, w poznańskim Sądzie Rejonowym rozpoczął się proces swarzędzkiego samorządowca. Zbigniew A. cały czas nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. Proces – z uwagi na charakter sprawy i dobro poszkodowanych kobiet – toczy się z wyłączeniem jawności, bez udziału mediów.

- Reklama -
- Reklama -