1 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Strażacy znaleźli prezent pod choinką

Tegoroczny prezent to długo wyczekiwane nowe ubrania bojowe, kolejne marzenie kobylnickich strażaków, które się spełniło dzięki wsparciu finansowemu Gminy Swarzędz.

Zobacz także

W niedzielę 15 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy odbyło się spotkanie wigilijne, które było okazją do podsumowania całorocznej działalności prewencyjnej i ratowniczej jednostki.

– Tegoroczna wigilia była również wyjątkowa pod względem prezentu, jaki znalazł się pod choinką, który uroczyście przekazał na ręce Naczelnika Jednostki Burmistrz Marian Szkudlarek wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Barbarą Czachurą i Komendantem Gminnym Sławomirem Kaźmierczakiem. Tegoroczny prezent to długo wyczekiwane nowe ubrania bojowe, kolejne marzenie kobylnickich strażaków, które się spełniło dzięki wsparciu finansowemu Gminy Swarzędz – informuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Pod choinką znalazło się 15 kompletów ubrań bojowych Rosenbauer FireFlex w kolorze piaskowym oraz 15 hełmów bojowych Rosenbauer Heros Titan.

Nowe ubrania specjalne otrzymają członkowie JOT, którzy najczęściej wyjeżdżają i biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. – Ubrania specjalne zastąpią już mocno zużyte używane przez kobylnickich strażaków od 8 lat ubrania bojowe starego typu, które miały już znacznie obniżone parametry ochronne – dodaje Tomasz Tomaszewski.  Zakup środków ochrony indywidualnej został całkowicie sfinansowany z budżetu Gminy Swarzędz.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)