1.3 C
Swarzędz
wtorek, 30 listopada 2021

Strażacy znaleźli prezent pod choinką

Tegoroczny prezent to długo wyczekiwane nowe ubrania bojowe, kolejne marzenie kobylnickich strażaków, które się spełniło dzięki wsparciu finansowemu Gminy Swarzędz.

Zobacz także

W niedzielę 15 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy odbyło się spotkanie wigilijne, które było okazją do podsumowania całorocznej działalności prewencyjnej i ratowniczej jednostki.

– Tegoroczna wigilia była również wyjątkowa pod względem prezentu, jaki znalazł się pod choinką, który uroczyście przekazał na ręce Naczelnika Jednostki Burmistrz Marian Szkudlarek wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Barbarą Czachurą i Komendantem Gminnym Sławomirem Kaźmierczakiem. Tegoroczny prezent to długo wyczekiwane nowe ubrania bojowe, kolejne marzenie kobylnickich strażaków, które się spełniło dzięki wsparciu finansowemu Gminy Swarzędz – informuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Pod choinką znalazło się 15 kompletów ubrań bojowych Rosenbauer FireFlex w kolorze piaskowym oraz 15 hełmów bojowych Rosenbauer Heros Titan.

Nowe ubrania specjalne otrzymają członkowie JOT, którzy najczęściej wyjeżdżają i biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. – Ubrania specjalne zastąpią już mocno zużyte używane przez kobylnickich strażaków od 8 lat ubrania bojowe starego typu, które miały już znacznie obniżone parametry ochronne – dodaje Tomasz Tomaszewski.  Zakup środków ochrony indywidualnej został całkowicie sfinansowany z budżetu Gminy Swarzędz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -