czwartek, 23 maja 2024
17.1 C
Swarzędz

Nasiliły się kradzieże aut!

W grudniu nasiliły się kradzieże pojazdów na terenie naszego miasta i gminy – ostrzegają swarzędzcy policjanci, apelując jednocześnie, by zachować wzmożoną czujność.

Zobacz także

- Reklama -

Jak się dowiedzieliśmy w ostatnim czasie swarzędzka policja odnotowała znacznie więcej kradzieży aut. Tylko w ciągu jednego tygodnia funkcjonariusze swarzędzkiej policji odnotowali 4 tego typu zdarzenia. –  Pomiędzy 6 a 13 grudnia ukradziono Renault Captur z Kruszewni, Hyundai z os. Dąbrowszczaków, Audi Q7 z ul. Poniatowskiego oraz Jeep Cheroke z terenu Gowarzewa – wylicza nadkomisarz Piotr Borowiak, wicekomendant swarzędzkiego Komisariatu.

Jak dodaje wiceszef  swarzędzkiego Komisariatu dotychczas swarzędzcy funkcjonariusze nie odnotowali aż takiego nasilenia działań przestępczych o tym charakterze. Policjanci prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze w tym kierunku.

– Apelujemy do mieszkańców Swarzędza i sołectw o zwiększenie czujności podczas zakupów w marketach oraz o prawidłowe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed dalszymi wyjazdami na Sylwestra i Nowy Rok. Dla policjantów święta i Nowy Rok jest to czas intensywnej pracy, bo co roku notujemy w tym okresie więcej zdarzeń, wezwań i zachodzi konieczność zwiększenia liczby patroli – dodaje wiceszef swarzędzkiej policji.

- Reklama -
- Reklama -