poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Od 1 stycznia pomoc doraźna na Kórnickiej

Tylko do końca grudnia Przychodnia Multi – Medic z ul. Cieszkowskiego będzie realizowała nocną i świąteczną pomoc medyczną dla mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich. Od 1 stycznia tzw. pomoc doraźna będzie funkcjonowała w Przychodni przy ul. Kórnickiej 75.

Zobacz także

- Reklama -

Przychodnia „Multi – Medic” przy ul. Cieszkowskiego, która od wielu lat zapewniała mieszkańcom gminy Swarzędz (ale i sąsiedniego Kostrzyna, Pobiedzisk i Kleszczewa) pomoc medyczną po godzinie 18.00 oraz w nocy, weekendy i święta – jak już informowaliśmy  – będzie świadczyć tę opiekę tylko do 31 grudnia br.

Natomiast od 1 stycznia 2020 roku  – w razie pogorszenia zdrowia – musimy udać się po pomoc do Przychodni na ul. Kórnicką 75 w Swarzędzu. To w tamtejszej placówce poznańska przychodnia „Gaudium” będzie realizowała opiekę medyczną dla swarzędzan po godzinie 18.00, w nocy, soboty, niedziele i święta. Przypomnijmy, że  Przychodnia Gaudium, była jednym z dwóch podmiotów, które stanęły do konkursu ofert, ogłoszonego przez Wielkopolski Oddział  NFZ. Na prowadzenie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Swarzędzu NFZ przeznaczył ok. 1,7 mln zł rocznie, czyli nieco ponad 137 tys. zł miesięcznie. Umowa z nowym podmiotem będzie obowiązywała od 1 stycznia 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -