piątek, 2 czerwca 2023
17.3 C
Swarzędz

Swarzędz z rekordem 345 tys. zł.!

Nasza Gmina pobiła zeszłoroczny rekord zbiórki na WOŚP! Swarzędzanie o wielkich sercach sprawili, że w tym roku wesprzemy Orkiestrę Jurka Owsiaka zawrotną kwotą ponad 345 tys.zł. Złote Serduszko wylicytowano także za rekordową kwotę 32 tys. zł.

Zobacz także

W minioną niedzielę zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Finał swarzędzkiej Orkiestry odbywał się – już od godzin południowych – w hali SCSiR przy ul. Św. Marcina. Wspaniała, niedzielna akcja rozpoczęła się jednak od akcentu sportowego, czyliVSwarzędzkiego Biegu WOŚP, w którym wzięło udział ponad 700 biegaczy. Zasilili oni konto WOŚP kwotą ponad 16 tys. zł., co także jest rekordem.

Podczas gdy na ulice Swarzędza i sołectw wyruszyło ponad 500.kwestujących zcharakterystycznymi puszkami i serduszkami, w hali przy św. Marcinie prezentowali się nasi rodzimi, lokalni wykonawcy: Swarzędzka Orkiestra Dęta, Chór Akord, Sekcja Piosenki z Ośrodka Kultury i Sekcja Tańca.

Publicznośćwypełniła po brzegi halę SCSiR, gdy na scenie zameldowała się gwiazda niedzielnego Finału w naszym mieście, czyli zespół „Chłopcy z Placu Broni”, ze swoimi przebojami „ O! Ela”, czy „Kocham Wolność”. Jednak zdecydowana większość swarzędzan czekała na licytacje, podczas których nie brakowało wielkich emocji.

Wielkim powodzeniem cieszyły się koszulki znanych sportowców: Roberta Lewandowskiego, którą wylicytowano za 8 tys. zł. Kuby Błaszczykowskiego, za którą zapłacono 2 tys. zł., czy Dawida Kownackiego. Motocykl marki Junak wylicytowano za 7 tys. zł., rejs po Bałtyku za 2,7 tys.,  wędkę z torbą za 950 zł., winylową płytę Roda Stewarta z jego autografem za 1,5 tys. zł., piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań za 700 zł.

Ogromnym powodzeniem licytujących cieszyły się przeróżne vouchery, gadżety WOŚP, torty, fotele, kosze ze słodkościami, rower,  obrazy czy biżuteria i wiele innych.

Niezwykły przebieg miała też licytacja Złotego Serduszka WOŚP, które w tym roku miało numer 98 (jest ich łącznie 100 na całą Polskę).Po zaciętej walce wylicytowała je – za 32 tys. zł. – rodzina piłkarza Dawida Kownackiego. Przed 20.00  na czerwonym sercu pojawiła się informacja, że Swarzędz przekroczył granicę 300 tys. zł. Po kolejnej godzinie stało się jasne, że na rzecz Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka przekażemy prawie 350 tys. zł.!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -