wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Swarzędz drugi w Wielkopolsce!

Wszystko wskazuje na to, że Gmina Swarzędz z wynikiem 345 tysięcy zł. - zebranymi podczas 28. Finału WOŚP - uplasowała się na 2. miejscu w Wielkopolsce. Wyprzedził nas tylko Poznań, gdzie zebrano ponad 1 mln zł. Swarzędzki wynik był znacznie lepszy niż w miastach zdecydowanie większych od naszej gminy: w Pile, Koninie, czy Lesznie. Prym wiedliśmy też wśród gmin Powiatu Poznańskiego.

Zobacz także

- Reklama -

Swarzędz ma powody do ogromnej radości. Jak wynika z pozyskanych przez nas informacji, podczas niedzielnego, 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nasza gmina uzyskała rekordową, niesamowitą  kwotę 345 tys. zł. To o ponad 70 tys. więcej niż rok wcześniej (w 2019 uzyskaliśmy 273 tys.) i ponad 110 tys. zł. więcej niż przed dwoma laty (wówczas zebraliśmy 233 tys. zł.).

Na tegoroczną kwotę  złożyły się:  kwesta – 178 tys. zł., licytacje – 134 tys. zł., Swarzędzki Bieg WOŚP – 16,7 tys. zł., loteria fantowa – 12,1 tys. zł. oraz grochówka od RSP Kruszewnia – 4 tys. zł. Jak się okazuje,  zebrana  w naszej gminie kwota 345 tys. zł. to jedna z najwyższych  w Wielkopolsce. Co więcej, to druga kwota w naszym województwie, zaraz po Poznaniu. 50 – tysięczna gmina Swarzędz pozostawiła daleko w tyle miasta zdecydowanie od nas większe m.in. Piłę, (gdzie zebrano 285 tys. zł.), Konin (306 tys. zł.), czy Leszno. Swarzędz zebrał też najwięcej wśród gmina Powiatu Poznańskiego. W sąsiednim Kostrzynie zebrano 55 tys. zł., a w Kleszczewie –ok. 28 tys. zł.

Przykładowe miasta z uzyskanymi kwotami:

  • Swarzędz – ok. 345 tys. zł.
  • Konin -306 tys.
  • Piła – 285 tys. zł.       
  • Września – ok. 130 tys. zł.
  • Kostrzyn Wlkp. 54 tys. zł.
  • Kleszczewo – około 28 tys. zł.
  • Tarnowo Podgórne- ok. 180 tys. zł
  • Suchy Las – ok. 146 tys. zł.
- Reklama -
- Reklama -