Dożywocie za zabójstwo sąsiada?

Dożywocie grozi 23 – letniemu Szymonowi K., podejrzewanemu o zabójstwo sąsiada w Gowarzewie. Sprawca został zatrzymany przez swarzędzką policję i trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna przyznał się do zbrodni, jednak jej motywy nadal nie są jasne. Jak informuje Prokuratura 23 – latek zostanie przebadany psychiatrycznie.

- Reklama -

Przypomnijmy. W piątek, 20 grudnia przed południem, w Gowarzewie pod Swarzędzem, doszło do krwawej tragedii. Z nieustalonych dotąd przyczyn 23-letni Szymon K. wtargnął na posesję swojego 32-letniego sąsiada Karola Cz., a następnie zaatakował go siekierą. 

Ciężko ranny 32-latek został przetransportowany do jednego z poznańskich szpitali, lekarzom jednak nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł na stole operacyjnym. Napastnik natomiast został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. – Swarzędzka policja zatrzymała już 23 –latka, który jest podejrzewany o zadanie ofierze śmiertelnego ciosu siekierą w głowę – informuje nadkomisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu, dodając że funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego na podstawie zapisu monitoringu. 

Został on zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Na miejscu zdarzenia z kolei policjanci zabezpieczyli porzucone przez sprawcę narzędzie przestępstwa. Agresor, jak wynika z relacji swarzędzkich stróżów prawa, nie stawiał oporu. Szymon K. został  przesłuchany przez prokuratora. 

Usłyszał również zarzuty: – Szymon K. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej zarzut zabójstwa to jest popełnienia czynu określonego w art. 148 § 1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, lecz nie potrafił racjonalnie podać pobudek, które nim kierowały. Zasłaniał się też częściową niepamięcią przebiegu zdarzenia. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – relacjonuje Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, podkreślając że w toku dalszego śledztwa podejrzany zostanie poddany badaniu sądowo-psychiatrycznemu celem stwierdzenia, czy w momencie popełnienia czynu był poczytalny. 23-latkowi może grozić nawet dożywocie. 

- Reklama -