Swarzędz na starych pocztówkach

Czarno-białe, kolorowe i w odcieniach sepii stare pocztówki, przedstawiające naszą gminę zagościły w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki.To wyjątkowa gratka nie tylko dla miłośników historii czy architektury, ale również okazja do zapoznania ze Swarzędzem z dawnych lat.

Od 14 stycznia Swarzędzkie Muzeumzaprasza na nową wystawę „Swarzędz na starych pocztówkach”, na której podziwiać można uwiecznione aparatem fotograficznym lub namalowane ważne miejsca w naszej gminie. Widokówki, wśród których najstarsze są z przełomu XIX i XX wieku, przedstawiają nie tylko swarzędzki ratusz czy rynek, ale również budynki już nieistniejące jak np. kościół ewangelicki.Na zdjęciach znaleźć można ponadto oberżę w Kobylnicy oraz rodzinny dom generała Ludendorffa w Kruszewni.

Wszystkie pocztówki są własnością Biblioteki Publicznej w Swarzędzu. Obok budynków na widokówkach zaprezentowano również fotografie mieszkańców dawnego Swarzędza ze zbiorów SCHiS.

- Reklama -