środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Noworocznie u gospodarzy gminy

W poprzednią sobotę, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyło się uroczyste, coroczne spotkanie noworoczne władz miasta z przedstawicielami środowisk biznesowych, naukowych, oświatowych i kulturalnych.

Zobacz także

- Reklama -

Organizacja spotkań noworocznych swarzędzkiego samorządu ze środowiskiem biznesowym oraz przedstawicielami instytucji gminnych, powiatowych, a także wojewódzkich to już tradycja. Gości przybyłych w minioną sobotę do Szkoły Podstawowej w Zalasewie gospodarz gminy Marian Szkudlarek przywitał, także tradycyjnie, w towarzystwie swoich najbliższych współpracowników – wiceburmistrzów: Grzegorza Taterki i Tomasza Zwolińskiego, sekretarz Agaty Kubackiej i skarbnik Karoliny Dziekan. Wśród zaproszonych natomiast znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm RP Katarzyna Kretkowska i Adam Szłapka, Starosta Poznański Jan Grabkowski, wiceprezydent Poznania Bartosz Guss, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, burmistrzowie Kostrzyna, Nekli, Pobiedzisk, wójtowie Tarnowa Podgórnego i Dopiewa, radni Rady Powiatu Poznańskiego, radni swarzędzkiej Rady Miejskiej, przedstawiciele świata nauki i kultury, byli burmistrzowie Swarzędza, prezesi, dyrektorzy i właściciele swarzędzkich firm i instytucji, sołtysi oraz dyrektorzy jednostek podlegających ratuszowi. Spotkania noworoczne zawsze mają na celu podsumowanie minionego roku, są także okazją dla władz miasta do wyrażenia podziękowań przedstawicielom wspomnianych środowisk za wspieranie inicjatyw swarzędzkiego samorządu. I tak też było w minioną sobotę: – W szerokim zakresie kontynuować będziemy już zaplanowany oraz realizowany program inwestycyjny, rozszerzany i uzupełniany o nowe przedsięwzięcia – zadeklarował burmistrz Marian Szkudlarek podczas swojego wystąpienia, analizując kilka najważniejszych obszarów aktywności samorządu. Gospodarz naszej gminy nawiązał w swoim wystąpieniu do słów noblistki Olgi Tokarczuk: – Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było – powiedział gospodarz gminy. Z kolei Barbara Czachura, przewodnicząca Rady Miejskiej podkreślała w swoim wystąpieniu znaczenie współpracy dla lokalnych – i nie tylko – środowisk. Oficjalnej części spotkania noworocznego towarzyszyła też prezentacja filmu na temat wydarzeń i inwestycji zrealizowanych w naszej gminie w 2019 roku, który przygotowany został przez Wydział Promocji UMiG i telewizję STK. Natomiast o  część artystyczną uroczystości zadbali tenorzy – Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Ruta oraz tancerka z Ukrainy – Marina, która do walca porwała samego wiceburmistrza. Po spotkaniu z kolei nie mogło zabraknąć tradycyjnej lampki szampana dla gości oraz – jak co roku – prezentu w postaci aktualnego, gminnego kalendarza.

- Reklama -
- Reklama -