środa, 12 czerwca 2024
14.8 C
Swarzędz

Asia dzielnie walczy

6 – letnia Asia Tomaszewska, walcząca z guzem pnia mózgu, od miesiąca przebywa – wraz z rodziną – w Wiedniu, gdzie przechodzi ciężkie i skomplikowane leczenie onkologiczne. Mimo intensywnej terapii jest wyjątkowa dzielna, bo jak sama mówi o sobie „dzielna ze mnie baba jest”.

Zobacz także

- Reklama -

Po krótkiej przerwie powracamy do historii naszej dzielnej 6 – letniej mieszkanki Kobylnicy, Asi Tomaszewskiej, walczącej od lutego 2018 roku  z guzem pnia mózgu. Wielu mieszkańców dopytuje się co u Niej słychać po operacji, jak znosi kolejne leczenie, jak się czuje? Otóż Asia wraz z rodziną –  krótko przed świętami Bożego Narodzenia – wyjechała do Wiednia, gdzie w tamtejszym szpitalu jest poddawana skomplikowanej i intensywnej terapii onkologicznej. Leczenie może potrwa ponad rok, a nawet dłużej. Wszystko zależy od tego jak organizm Joasi zareaguje na leczenie.   

Asia przeszła już w Wiedniu operację wszczepiania zastawki w mózgu i zbiornika, dzięki któremu ma podawane leki prosto do płynu rdzeniowo – mózgowego oraz założenia portu  do podawania  chemii. 6 – latka zniosła je bardzo dzielnie. Od kilkunastu dni ma już też podawaną chemię. – Asia czuje się na ogół dobrze. Najciężej znosi wzrost ciśnienia spowodowany koniecznością zamknięcia zastawki na czas podania chemii do głowy. Stan ten trwa na szczęście tylko dwie godziny, choć przy ostrym bólu głowy, to dla Asi o wiele za dużo – informują rodzice Joasi na jej profilu w mediach społecznościowych, przy okazji dziękując darczyńcom – po raz kolejny – za  sfinansowanie pobytu w Wiedniu.  – Tak bardzo tęsknimy za domem, rodziną, za przyjaciółmi, tym pięknym zwyczajnym życiem. Dzięki Waszemu wsparciu podczas przeróżnych inicjatyw możemy mieć w Wiedniu naszą małą rodzinę, możemy być razem.

Nigdy nie przestaniemy być Wam za to wdzięczni. Za tą szansę, za to że mamy jeszcze nadzieję, że może być pięknie – podkreślają rodzice, dziękując wszystkim, którzy od 2 lat wspierają – w wielu akcjach charytatywnych – Joasię w jej walce z guzem.

- Reklama -
- Reklama -