1 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Odszedł Piotr Choryński

Bardzo smutna i przykra wiadomość dotarła w niedzielę do naszej redakcji. Zmarł Piotr Choryński, samorządowiec i były dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu. Postać znana i lubiana w swarzędzkiej społeczności. Miał 71 lat.

Zobacz także

Piotr Choryński był znanym i cenionym pedagogiem, założycielem i  dyrektorem (przez 20 lat) Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu  przy Podgórnej, radnym Rady Miejskiej trzech kadencji (2006-2018), przewodniczącym Rady Miejskiej w latach 2006-2010, filologiem i bibliotekoznawcą, społecznikiem, a także wydawcą „Informatora Swarzędzkiego” i właścicielem portalu swarzedz.24.

Piotr Choryński współtworzył także – przed wielu laty – urzędowy miesięcznik „Prosto z  ratusza” i redagował „Zeszyty Swarzędzkie”.

W ostatnim czasie Pan Piotr włączył się też aktywnie  w prace Swarzędzkiej Rady Seniorów, której został członkiem. Był także – wraz z żoną – propagatorem nordic – walking, pasjonatem górskich wycieczek oraz regionalistą – kolekcjonerem archiwaliów o historii naszej gminy. Jako jeden z nielicznych, Pan Piotr miał przepiękną kolekcję starych pocztówek Swarzędza.

Swarzędzka rodzina samorządowa i oświatowa poniosła niepowetowaną stratę.

Bliskim Piotra Choryńskiego: Żonie, Synowi, Synowej i Wnukowi składamy wyrazy głębokiego  współczucia i żalu.

Poniżej  link do wywiadu z Piotrem Choryńskim pt. „Nie wstydzę się tego, co zostawiam” z października 2012, kiedy po 20 latach szefowania ZS na Podgórnej przeszedł na zasłużoną emeryturę:

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)