Ekshibicjonista w rękach policji!

Mężczyzna, który kilka tygodni temu obnażył się na przystanku w Gruszczynie został zatrzymany przez swarzędzkich policjantów. To 30 - latek z Pobiedzisk. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, chociaż stróże prawa wnioskowali o aresztowanie delikwenta.

- Reklama -

Tuż przed świętami w Gruszczynie, o czym informowaliśmy w jednym z ostatnich numerów „TS”, doszło do bulwersującego zdarzenia. Na jednym z tamtejszym przystanków autobusowych nieznany mężczyzna obnażył się przed dzieckiem. – Na przystanku autobusowym, zlokalizowanym przy rondzie, nieznany mężczyzna obnażył się przed nieletnią dziewczynką, po czym uciekł – relacjonował nam nadkomisarz Piotr Borowiak, zastępca komendanta policji w Swarzędzu. Policjanci kryminalni ze swarzędzkiego komisariatu natychmiast rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia, by zidentyfikować sprawcę. Jak się wówczas dowiedzieliśmy, policja odnotowała tylko jedno tego typu zgłoszenie. Mimo to wzmożono kontrole prewencyjne tej części gminy:

Rejon ten jest obecnie pod nadzorem swarzędzkich patrolowców – dodawał wiceszef swarzędzkiej policji. Ekshibicjonistę, jak poinformowali stróże prawa, udało się zatrzymać po kilkunastu dniach działań operacyjnych. – Dziś rano (tj. w piątek, 10 I – przyp. red.) kryminalni ze Swarzędza na polecenie Prokuratora Rejonowego Poznań-Wilda zatrzymali sprawcę obnażenia się w Gruszczynie przed nieletnią dziewczynką. Kryminalni dokonali zatrzymania mężczyzny w miejscu jego zamieszkania – mówi nadkomisarz P. Borowiak. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Pobiedziska.

Jak wynika z relacji stróżów prawa, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymany był w przeszłości karany za czyn o charakterze seksualnym – dodaje zastępca szefa swarzędzkich policjantów, podkreślając jednocześnie, że czynności w tej sprawie cały czas trwają. Z naszych ustaleń wynika z kolei, że mieszkaniec Pobiedzisk nie został aresztowany, o co z kolei wnioskowała do prokuratury swarzędzka policja.

Prokurator zdecydował się zastosować wobec mężczyzny tzw. dozór policyjny. Do sprawy będziemy wracać w miarę pojawiania się informacji na ten temat.

- Reklama -