poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Noworoczne koncertowanie z serca

O przepięknym geście obdarowywania drugiej osoby swoją obecnością i twórczością nie tylko w święta Bożego Narodzenia przypomniał nastrojowy Koncert Noworoczny, który co roku odbywa się w „Jedynce“, Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

Zobacz także

- Reklama -

Pośród pięknych dekoracji, przenoszących widza do Betlejem sprzed dwóch tysięcy lat, uczniowie klasy VI a wystawili staropolskie jasełka. Na ten piękny wieczór panie dyrektor: pani Elżbieta Nawrocka, pani Magdalena Bajer i pani Hanna Stasińska-Filary, nauczyciele oraz uczniowie przygotowali wyjątkowe widowisko teatralno-wokalno-taneczne.W Tańcu śnieżynek zawirowały dziewczynki z klasy Ib, wystrojone w białe baletowe kostiumy i spódniczki z tiulu. Szkolna grupa taneczna Tańczące Jedynki w mikołajowych przebraniach zaprezentowała Świąteczny Dance Show, a Aniołki z klasy IIIb wzbudziły przyjemne emocje, wykonując gimnastyczno-taneczny pokaz.

Koncert uświetnił, od lat zaprzyjaźniony z „Jedynką“, ceniony, swarzędzki chór Akord pod kierownictwem pani Jadwigi Maćkowiak. W swoim niepowtarzalnym męskim brzmieniu wykonał kolędy w kilku językach. Finalnym punktem wieczoru był występ szkolnego chóru, który zaprosił wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania z całego serca.

autor: Maria Kluczka, Aneta Kołpa

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -