wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Są w grze o awans

Dziewięć punktów po czterech meczach mają na swoim koncie juniorki Swarka i nieoczekiwanie są cały czas w grze o awans do FinałHalowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie.

Zobacz także

- Reklama -

W sezonie 2019/2020 drużyna Swarka zadebiutowała w Mistrzostwach Polski Juniorek (kategoria do lat 18), chcąc w ten sposób zebrać doświadczenia, które mają procentować w kolejnych sezonach. Nieoczekiwanie jednak, dzięki dobrym występom, zaczynają liczyć się w walce o medale.

Najpierw  15 grudnia w Poznaniu pokonały po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu lokalnego rywala AZS Politechnikę Poznańską 3:2. Potem sprawiły dużą niespodziankę pokonując „u siebie” obrońcę tytułu, drużynę UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 3:0.

Z kolei w sobotę 18 grudnia dziewczęta Swarka wyjechały do Tarnowskich Gór, gdzie bez trudu pokonały najsłabszą drużynę eliminacji AZS AWF Poznań aż 11:0. Niestety drugie spotkanie dnia zakończyło się porażką 1:4 z bardzo silnym zespołem UKS Tarpany Gąsawa.
Walka o awans do rundy finałowej Mistrzostw Polski, w której zmierzą się 4 najlepsze drużyny w kraju rozstrzygnie się po feriach – 15 lutego w Gąsawie. Juniorki Swarka zagrają tam z dwiema czołowymi drużynami: Orient II Łozina oraz LKS Gąsawa.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -