poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

Wieloletni wiceszef policjantów na emeryturze

W czwartek, 30 stycznia w Ośrodku Kultury miała miejsce roczna odprawa służbowa swarzędzkiego Komisariatu Policji. Podczas spotkania m.in. władze miasta pożegnały odchodzącego na zasłużoną emeryturę wieloletniego zastępcę komendanta miejscowej jednostki – nadkomisarza Piotra Borowiaka.

Zobacz także

- Reklama -

W czwartek 30 stycznia w swarzędzkim Ośrodku Kultury odbyła się roczna odprawa służbowa Komisariatu Policji w Swarzędzu. W trakcie spotkania jego komentant nadkomisarz Eugeniusz Sierański podsumował wyniki pracy miejscowych policjantów za ubiegły rok, sporo uwagi poświęcając też planom na przyszłość, a także współpracy z samorządem, dzięki którego pomocy finansowej udało się w ostatnich latach zrealizować wiele przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem społecznym, m.in. gruntownie zmodernizować Komisariat Policji przy ul. Grudzińskiego. Najważniejszym punktem odprawy było jednak uroczyste pożegnanie, przechodzącego na emeryturę wieloletniego zastępcy komendanta policji w Swarzędzu nadkomisarza Piotra Borowiaka.

Wieloletniego, bo Pan Piotr swoją służbę w naszej gminie rozpoczął 17 lat temu, w Policji natomiast przepracował okrągłe 30 lat, służbę rozpoczynając na Nowym Mieście w Poznaniu.

Nic zatem dziwnego, że znakomitego fachowca żegnały tego dnia kwiatami i upominkami tłumy gości – władze gminy, Kleszczewa, Spółdzielni Mieszkaniowej, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele instytucji i służb na co dzień współpracujących ze swarzędzkimi stróżami prawa. Jak w swoim wystąpieniu podkreślał burmistrz Marian Szkudlarek, samorząd Swarzędza zawsze z troską i zrozumieniem odnosił się do potrzeb i problemów stróżów prawa.

– Wyrazem tej postawy są, na przykład, wspólne patrole z udziałem strażników miejskich, a także finansowa pomoc dla Policji. Dziś, gdy przechodzi Pan na zasłużoną emeryturę, do podziękowań za dotychczasową współpracę chcielibyśmy dołączyć zapewnienie, że takie działania będą kontynuowane – podkreślał gospodarz gminy.- Piotr jest najlepszym przykładem tego, że można angażować się w służbę całym sercem. Jeśli już się czegoś podejmował, to poświęcał się temu na 100%. Będzie go niezwykle trudno zastąpić, ale postaramy się znaleźć godnego następcę – mówił z kolei inspektor Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu, któremu podlega swarzędzka jednostka.

Wzruszającym momentem uroczystości było podziękowanie złożone przez Piotra Borowiaka małżonce – w formie ogromnego kosza 30 róż. Jak wyjaśnił zebranym nadkomisarz – każda ma symbolizować rok wyrozumiałości. – Nie była to zwykła praca. To była pełna oddania i poświęceń służba i mam nadzieję, że tak odbierali mnie przełożeni i ci wszyscy, z którymi mogłem przez te lata współpracować. 30 lat to kawał życia i kawał serca włożony w służbę na rzecz mieszkańców. Starałem się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej – powiedział wyraźnie wzruszony P. Borowiak, zapowiadając jednak, że ze swarzędzką Policją nie żegna się na dobre. Nadkomisarz nadal zamierza bowiem służyć swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. uczniom licealnych klas policyjnych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -