Joasia rozpoczęła protonoterapię

6 – letnia Joasia z Kobylnicy, walcząca z guzem pnia mózgu, przebywa cały czas w Wiedniu, przechodząc skomplikowaną terapię onkologiczną. W poprzednim tygodniu Asia rozpoczęła protonoterapię, czyli naświetlania mózgu.

Joasi Tomaszewskiej, dzielnej małej, mieszkanki Kobylnicy, walczącej od 2 lat z guzem pnia mózgu, nie trzeba już chyba przedstawiać naszym czytelnikom. Jak już informowaliśmy Joasia wraz z całą rodziną przebywa w Wiedniu, gdzie przechodzi skomplikowane leczenie onkologiczne. Kilka dni temu dzielna 6 – latka rozpoczęła  protonoterapię, czyli skomplikowane, powtórne naświetlania mózgu.  – Dzisiaj Asia rozpoczęła protonoterapię. Bardzo chciała przechodzić ten etap leczenia bez pomocy anestezjologa.

Pozycja, w której jest naświetlana wymaga ogromnego poświęcenia. Asia leży na brzuchu z wyciągniętymi rękoma wzdłuż ciała, na prawym policzku, z głową przechyloną o 32 °. Maska zakładana wiele razy, przekręcana głowa o kilka stopni, by było idealnie. Co tydzień wykonywany będzie rezonans, aby sprawdzać czy pojawia się obrzęk – relacjonują rodzice Asi.  – Stach przed ponownym naświetlaniem, jego toksycznością i możliwymi powikłaniami jest ogromny,… jednak w tej sytuacji nie mamy innego wyjścia – dodają rodzice.  

Asia, dzielnie walczy. Aby Ją wesprzeć prosimy o przekazanie 1% podatku na rehabilitację i dalsze leczenie.

Aby przekazać 1% podatku wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu informacje szczegółowe: 33511 Tomaszewska Joanna Kobylnica.

- Reklama -