niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

W Swarzędzu rośnie bezrobocie

Od kilku miesięcy rośnie liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy. Największy wzrost odnotowano w styczniu br. Obecnie pracy nie ma – według oficjalnych statystyk – 299 osób mieszkających w Swarzędzu i swarzędzkich sołectwach.

Zobacz także

- Reklama -

Ostatnie lata to ciągły spadek liczny bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Od kilku miesięcy jednak można zaobserwować tendencję odwrotną. Od sierpnia 2019 r.  bezrobocie – choć nieznacznie – to jednak rośnie.

W styczniu urzędnicy z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu odnotowali 299 mieszkańców naszego miasta i gminy, którzy nie posiadają pracy i których nazwiska widnieją w kartotekach poznańskiego PUPu. Wśród tej liczby tradycyjnie większość stanowią kobiety, z których 189 nie ma pracy. Osób do 30 roku życia, czyli popularnych absolwentów jest obecnie zarejestrowanych 78, a 80 osób to bezrobotni powyżej 50 roku życia. Liczba zarejestrowanych osób niepełnoprawnych wynosi 15 a pobierających zasiłki – 92. Liczba osób, które od dawna nie posiadają pracy wynosi 81.  W styczniu pracownicy poznańskiego PUP zaoferowali mieszkańcom naszej gminy  97 ofert pracy. Tylko 21 osób pracę – w minionym miesiącu – podjęło.

Oferty pracy z PUP Poznań dla mieszkańców gminy Swarzędz z ostatnich dni:

Administrator nieruchomości, pracownik serwisu sprzątającego, kosmetyczka, monter, sprzedawca, kasjer, starszy drukarz, opiekun  w żłobku,  operator maszyn, operator maszyny spawalniczej, pracownik sprzątania pomieszczeń, brygadzista ds. produkcji roślin, sprzedawca roślin ozdobnych.

- Reklama -
- Reklama -