W Certusie obowiązują maseczki ochronne

Swarzędzka Przychodnia Certus przy Poznańskiej wprowadziła dla pacjentów - z objawami zakażeń dróg oddechowych - odwiedzających ich placówką maseczki ochronne. Zainfekowany pacjent otrzyma je w rejestracji. – Maseczki prosimy nosić do momentu wyjścia z przychodni – apeluje placówka.

Sezon grypowy w pełni, chociaż – jak ostrzegają epidemiolodzy, prawdziwe apogeum zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne dopiero przed nami, bo największa liczba chorujących przypada zawsze na koniec lutego i połowę marca. Aby ustrzec pacjentów, którzy nie chorują na infekcje przed ewentualnym zakażeniem w ich placówce, Przychodnia Certus przy Poznańskiej wprowadziła dla osób kaszlących – które pojawią się w przychodni – maseczki ochronne. – W związku z okresem wzmożonych zachorowań na grypę i infekcje grypopochodne, wszystkich naszych pacjentów, którzy mają objawy zakażenia dróg oddechowych, z kaszlem włącznie – prosimy o zakładanie maseczek ochronnych, które znajdują się na blacie przy rejestracji dla pacjentów – taki apel widnieje na drzwiach wejściowych do Przychodni przy Poznańskiej. Lekarze proszą, by maseczki nosić aż do momentu wyjścia z poradni.

Cóż, inicjatywa naszym zdaniem cenna. Wszystko po to, by pacjent, który idzie do lekarza z migreną, rwą kulszową, czy bólem brzucha, nie wyszedł z przychodni z wirusem grypy w prezencie.

- Reklama -