środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

Piotr Kujawa ze złotym medalem Mistrzostw Polski!

16 – letni, utalentowany kanadyjkarz z naszej gminy, wywalczył złoty oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Ergometrach Kajakowych, które 16 lutego rozegrano w Poznaniu.

Zobacz także

- Reklama -

W niedzielę, 16 lutego ponad 250 zawodników z 20 klubów wystartowało w Pucharze Polski – 3. Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych. W imprezie, która odbyła się w hali sportowej Politechniki Poznańskiej udział wzięli m.in. polscy medaliści olimpijscy: Aneta Konieczna, Izabela Dylewska i Kajetan Broniewski. Nasza gminę reprezentował 16 – letni Piotr Kujawa, który wywalczył złoty medal w  kategorii C1 1000m oraz brązowy medal w sztafecie na 3000m.

Przypomnijmy, że Piotr to  utalentowany kanadyjkarz, były uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, który występuje w barwach poznańskiego klubu AZS AWF. Od kilku już lat – z wieloma sukcesami – ściga się w kanadyjkach. Młody sportowiec ma na swoim koncie m.in. Złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w kategorii C1 2000m i Złoty medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kategorii C1 5000m Młodzików, Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii C2 2000m, a także złoty medal podczas Ogólnopolskich Regat Kajakowych Juniorów i Młodzików im. R. Piszcza. Jest mistrzem Wielkopolski na kilku dystansach i  od 2018 roku znajduje się w kadrze narodowej Polski.

Gratulujemy!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -