sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Juniorki Swarka w Final Four

Juniorki Swarka awansowały do turnieju Final Four Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie. W meczu półfinałowym zmierzą się z niepokonanym w tym sezonie zespołem Orient II Łozina.

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę 15 lutego br. miały miejsce decydujące mecze eliminacyjne Halowych Mistrzostw Polski juniorek (kategoria do lat 18). Debiutujące w tej kategorii wiekowej swarzędzkie hokeistki wypracowały sobie bardzo dobrą pozycję przed decydującymi starciami. W ostatnich dwóch spotkaniach potrzebowały zdobyć minimum 1 pkt., by niespodzianka stała się faktem i Swarek zakwalifikował się do fazy finałowej Mistrzostw Polski. Zadanie należało jednak do arcytrudnych, bo rywalkami były dwie najlepsze drużyny tego sezonu: LKS Gąsawa oraz Orient II Łozina.

Pierwszy mecz z Gospodyniami turnieju miał bardzo dramatyczny przebieg. Gdy przy stanie 4:4 na kilka sekund przed zakończeniem meczu sędzia podyktował rzut karny dla gąsawianek, wydawało się, że Swarek nie osiągnie upragnionego sukcesu. Na szczęście świetną interwencją popisała się bramkarka Wiktoria Noculak, dzięki czemu Swarek mógł świętować pierwszy w swojej historii awans do finałów w kategorii wiekowej U-18.  W drugim meczu dnia swarzędzanki przegrały wysoko z Łoziną 2:7. Bardzo szybko trzeba będzie o tej porażce zapomnieć, bo już za tydzień finały. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -